Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek fokozatos?...

Hogyan legyek fokozatos? Milyen sport lenne jó nekem? Achilles-ín gyulladásra?

Figyelt kérdés

Futni nagyon szeretek. Már próbálom magam vissza szoktatni rá mert 1éve kb semmit nem sportoltam egészségügyi okok miatt (kisebb gerincsérv) . Először nagyobb sétákra mentem, majd gondoltam annyi elég lesz, hogy kisebb távra megyek(2km) 1perces váltásokban (1perc séta 1Perc futás), de valami nem csinálhattam jól mert a sípcsontomnál ami van izom az olyan szinten fáj a végére hogy 2napig pihentetnem kell. Plussz az achilles-ínszalagom is begyulladt. Nem tudom mit rontottam el. Vagy hogy kéne az izmaimat visszaszoktatni a mozgásra, edzésre.

Direkt vettem új futócipőt hozzá, szedek vitaminokat… még arra tudok gondolni hogy esetleg a bemelegítésnél siklik ki a dolog.


2021. júl. 14. 20:52
 1/1 anonim válasza:
Szerintem a futast nem kene eroltetni. Kiprobalhatnal mas sportokat. En csak a lovaglast tudom ajanlani, mert en is lovaglok, de a labadnak semmi baja nem lesz tole, sot segiteni is fog minden izmodat bemozgatni. Amint rendbe a labad, utana mar nyugidtan mehetsz vissza futni
2021. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!