Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legjobb küzdősport önvédelemre...

Legjobb küzdősport önvédelemre utcai szituációban?

Figyelt kérdés

Pár napja egy szórakozóhelyen összefeszültem egy sráccal. Nagyon verekedni akart, de szerencsére el tudtam kerülni a bunyót. Azóta rengeteget gondolozom azon ami történt, és teljesen elvette az önbizalmamat. El akarok kezdeni egy küzdősportot, amivel meg tudom magamat védeni utcai szituációkban is.


MMA-n gondolztam, de azt olvastam itt, hogy ahol kezdő MMA oktatás van, az csak szar lehet és, hogy inkább kezdjek el Muay Thai/Thai Boxolni és később BJJ-zni a földharc miatt, ha meg akarok tanulni MMA-zni.


Ki is néztem egy Thai Box termet a közelemben, de közben apám azt mondta, hogy inkább Judozni menjek, mert egy Judos bármikor lever egy Thai Boxost, "mert az ufcben is mindig a profi judosok nyernek leszorításokkal". Ebben lehet, hogy igaza van, de nem hiszem hogy 1-2 év Judo tudással meg tudnám magamat védeni egy 1-2 éve Thai Boxoló ellen. Attól félek hogy 1-2 év Judo tudással nem tudnék használható leszorítást alkalmazni egy olyan emberrel szemben aki közben szétver.


Mit gondoltok, mit érdemes elkezdeni 0 küzdősport tudással?

Ha számít, akkor 195 cm magas vagyok, 75kg, 18 éves.



2021. júl. 20. 00:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Persze sajnos van olyan is, aki bejut a híradóba... ez sajnálatos, és igen, gondolni kell rá... de az esetek 99%-a nem ez.
2021. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%
Küzdősportok nagy része nem ér semmit az utcán. de ott van pl krav maga. Na az konkrétan rámegy erre, hogy mit csinálj ha lefognak előlről hátulról, folytogatnak, ütnek, rúgnak, szúrnak, vágnak, stb... katonaságnál is ezt tanulják. Itt olyan fogások vannak, amivel komoly fájdalom okozása, másik végtagjainak esetleges eltörése a cél...
2021. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Na mostan:

Ha mostan küzdősportolsz,vagy esetleg földharcolsz akkor megtanulod legalább anyit hogy megvéd masgad valamennyire,nem az a cél hogy halálra verjed,azt hogy normálisan meg tudjad verni (azaz alkatlaná tenni),vagy esetleg ki ko-zni.

2021. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

12:

Ne tolják már a marketing dumát könyörgöm. Krav Maga nem tanít meg semmire. Szép és jó, hogy te elképzelt szituációkat gyakorolsz be, de az utcán az semmit se ér, mert nem úgy fognak alakulni a dolgok az utcán.

Katonáságnál meg nem tanulnak Krav Magat. Izraelben van, hogy egyedül az a hivatalos kézitusa tananyag, de ott se a civil Krav Magat oktatják. Meg ahogy anno olvastam izraeliektől az se egy istencsászárszallonna, csak hát ugye "kóser harcművészet" az, így azért erőltetik.

2021. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

14

Végülis csak direkt ilyesmire lett kifejlesztve... de legyél okosabb. bánom is én :D

2021. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15:

Mindenre ezt mondják, hogy pont ilyenre lett kifejlesztve. Elméletben jól hangzik, gyakorlatilag meg semmi köze hozzá. Leírtam: elképzelt szituációk gyakorlása - aminek ráadásul 0 köze van a valósághoz - nem tanít meg védekezni semmi és senki ellen. Nem láttam és nem is hallottam még olyan Krav Maga edzésről, ahol azt gyakorolnák 3-4 késes támadó ront rád. Vagy éppen egy ki akar rabolni, de te ellenállsz, közben hátulról a rabló egyik társa beléd szúrja a kést. Utcán ilyenek lesznek, nem az, hogy odamegy hozzád Pista és még félórát pofázik neked meg időt hagy neked mindenre.

2021. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan már, nézzétek meg az eredeti Oldboyt, ott a csávó késsel a hátában is szétküldött vagy 15 embert:)
2021. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17:


Off:

Ezen most jót nevettem. Eszembe jutott mikor 1,5-2 éve egy Wing Tsunos vitánál felhozták a Donnie Yen-es Ip Man filmeket és az adott illető próbálta megmagyarázni, hogy az dokufilm.

2021. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 stellaz ***** válasza:
100%

Judo, birkó az egy-egy elleni dulakodásban azért nagy előny.

De kerülni kell az ilyen helyzetet is, mert ha betonon valakit fejre, tarkòra vagy teli hátra dobnak, abból lehet baj.

2021. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Menj el bokszolni, mert hobbiboksz-edzéseket tartanak felnőtteknek is, és megtanulsz rendesen ütni. Persze, birkózás nem ártana, de hobbista birkózó-edzésről még nem hallottam. Felnőttekkel tényleg nem nagyon foglalkoznak.
2021. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!