Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 150 kilósan ráállhatok egy...

150 kilósan ráállhatok egy 100 kiló teherbírású elliptikus trénerre?

Figyelt kérdés
Mi történne, egyből összeroskadna vagy inkább ilyesmire kell gondolni, hogy mondjuk 1-2 hónap alatt tönkremegy?

2021. aug. 3. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább hosszabb távon menne tönkre kicsit korábban.
2021. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnél 120kiló van írva. Én 100kiló vagyok. De voltam már éppen 90is. Mikor milyen formában vagyok. Ez is megadta magát. A csavarok eltörtek benne. Nyílván nem tervezték azt, hogy ezzel egy 100kilós ember napi szinten pár órát tekerjen nagyobb fokozaton és gyorsabb ütemben. Ha vennék mégegyet ott már azzal kezdeném, hogy a gyári csavarokat raknám kukába és erősebbet raknék a helyére, mint ahogy ennél is kellett. Az összes csavar eltört a szárában, mindet pótolni kellett. Akkor már nagyobb alátéteket is raktam hozzá.

Ha te 150kilóval kezdenél egy 100kilósnál ott neked is fixen törne, de lehet még a 2 karnál a felfüggesztés is elengedne. Konkrétan széttörhetne az egész.

Inkább egy strapabíró szobabiciklit nézzél kezdetnek. Az ülés nehezebben megy szerintem tönkre. Utána ha már leadtál jó pár kilót nézzél egyet.

Ha nem okoz gondot a tákolás, pl a heggesztést akkor vehetsz egy olcsóbb kategóriásat is majd, ha igen akkor kicsit többet kell rá szánni, mert nem fogja bírni.

2021. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 110 kg vagyok. Az elliptikus nálam is hamar tönkrement. Két éve vettem egy futópadot. Elég sokat gyalogolok rajta és nagyon frankón bírja. Ráadásul a gyaloglás sokkal jobban megmozgat, állíthatod a sebességet, az emelkedőt ahogy tetszik. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert kifogtam egy alig használt német futópadot 50 ezerért. Ha újan vettem volna, 200 alatt nem kapom meg.
2021. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

De ilyen súlynál ha úgy van az szétvágja az izületeket is. Abból rosszat nem szabad venni. Az elliptikus kissé másképp mozgat, de az is jó. Az tényleg szerencsés vétel volt így. Én is nézegettem már, hogy venni, de ami jó az tényleg elérhetetlen.

2021. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajat tapasztalatom, hogy 100kg felett nem tudtam akkora terhelést adni neki, ami fájt volna neki... 85kg-osan viszont szarrá hajtottam.
2021. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nálunk van a faluban egy ember, aki rendszeresen kijár Németországba és tök jó megkímélt használt cuccokat hoz be jó árakon. Így vettünk pár éve hatalmas kombinált szürke A++ -os hűtőt 30ezerért. Ez a futópad meg nagy mák volt, mrt azóta se volt nála ilyen cucc.
2021. aug. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
rövid idő alatt, pár hét.
2021. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!