Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha másfél perc futás után...

Ha másfél perc futás után kifulladok, kapkodom a levegőt és muszáj sétára váltanom az mennyire fér bele a normálisba, egészségesbe?

Figyelt kérdés

Vagy lehet valami gond a tüdőmmel, egyébbel?


Eddig elég inaktív voltam de utobbi években munkában sokat jövök-megyek azzal nincs gondom, nem is volt. Nem vagyok elhízva se, sose dohányoztam szóval elég aggasztonak találom ezt.

Most kezdtem futni, konkrétan háromszor voltam eddig, 20 perc alatt futok 3-4-szer 1-másfél perceket(közbe sétálos szünetekkel) aztân teljesen kivagyok. Baj lehet velem vagy csak gyengék az izmaim?


2021. aug. 6. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen rendben van, majd alakul. Lehet, hogy napok, lehet, hogy hetek kellenek. Én is így kezdtem, sőt! 100 m futás után 100 m séta. ez 3 km-en. kb 2,5-3 hónap kellett, hogy lefussam egyben.
2021. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Én ugyanígy kezdtem a futást, pedig vékony voltam és súlyzós edzettem évek óta, de utáltam a kardiot, úgyhogy az állóképességem borzalmas volt.


Nekem az segített a legtöbbet, hogy egy elég lassú tempot vettem fel már az elején, nem is feltétlen futás inkább lassú kocogás. Előtte mindig hatalmas lendülettel indultam neki és 2 perc után meg kellett állni, de ezt a lassú tempót folyamatosan tudtam tartani. Nyilván ahogy fejlődsz a gyorsaság is javul, hosszabb távolságokat is meg tudsz tenni, de ehhez idő és kitartás kell.

Mielőtt eljutottam idáig többször elkezdtem majd abbahagytam a futást, csak azért mert túlhajszoltam magam és úgy nyilván nem is lehet élvezni. Szépen fokozatosan kell felépíteni.

2021. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lazy Lover ***** válasza:
18%
Nem voltál covidos? Én is ezt tapasztalom
2021. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire futsz gyorsan?
2021. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak most kezdted el a futást ez normális, majd idővel fejlődni fogsz benne
2021. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugodtam hogy nincs gond, ez normális.


Nem futok gyorsan szerintem, nem nagyon lassú de nem is rohanok.

2021. aug. 6. 18:26
 7/7 Laura Horváth ***** válasza:

Szia! Lehet a tüdőd is, de lehet azért mert kezdő vagy. Próbálj lassabban futni, és ha voltál covidos akkor mindenképp nézesd meg. Légy türelmes magaddal. Jönni fognak az eredmények!

Laura

2021. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!