Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi ido alatt tudnam...

Mennyi ido alatt tudnam lefutni korulbelul a felmaratont versenyen?

Figyelt kérdés

Egy felkeszito program ot kovetek, kb fel idonel jarok. 2 eve sikerult 2ora 21 perc alatt lefutnom versenyen csak 9 het felkeszulessel. Hetvegen 20 km-t futottam, ha lefutottam volna a 21et, kb 2:40 lett volna, de direkt lassan is kellett futnom. A vegere nagyon elfaradt a labam, de szerencsere ra tudtam venni magam es tudtam olyan tempoban futni, ahogy kezdtem. Parszor megalltam par masodpercre fotozni, Parszor Meg a vegefele, mert ugy ereztem, nem birom. De ezek a leallasok se tartottak tovabb 20 masodpercnel. Par alkalommal viszont tajekozodasi problemaba utkoztem, kb 2-3 perccel jobb lett volna az ido.

Versenyen azert sokkal jobban fut az ember, mert versenydrukk kozben nem annyira Jon ki a faradtsag.

Lehet ra eselyem, hogy egy 2:00-2:10 - es idom legyen? A verseny oktober elejen van.


2021. aug. 16. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Esetleg, ha a "Saját kérdéseim"-re kattintasz tudod változtatni, vagy majd a moderátorok segítenek. :)

(Különben meg sok sikert a versenyhez! Remélhetőleg edzőpartnerrel készülsz, és folyamatos a folyadék és elektrolit utánpótlásod a futások során!?)

2021. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi, nem tudom, ki pontozott le teged utolso, te probaltal egyedul segiteni.

Garmin oram van, azon van edzo, kicsit jobb, mint egy elore megirt altalanos program, mert kezdettol fogva nehany parameteredbol probalja kitalalni mi lenne a legjobb nekem, plusz folyamatos an valtoztat kicsit, attol fuggoen, hogy haladok.

Minden futas utan iszok egy 500ml sportitalt, probalom a cukormenteset inni, de sajna nem mindig van az a boltban.

Most epp meghuztam egy izmot, igy lehet par napig nem futok.... Vagy legalabb is atkapcsolok lassu rovid futas okra hetvegeig... Hatha addig elmulik.

2021. aug. 18. 13:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Kozbe az elozo ket valasz torlodott es vki bizti kervenyezte a kerdes athelyezeset, mert at lett rakva. Koszi, barki is volt.
2021. aug. 18. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:

"Minden futas utan iszok egy 500ml sportitalt, probalom a cukormenteset inni, de sajna nem mindig van az a boltban."

Ne csak futás után igyál, és esetedben sajnos rossz stratégia a cukor (energiapótlás) mellőzése. Szükség van rá az izomzat regenerálódásához.


Amire gondoltam, az például itt [link] (is) olvasható nagyon jól megfogalmazva.

"Maraton közben – természetesen hőmérséklettől és páratartalomtól függően – 15-25 percenként igyál meg 1,5-3 dl folyadékot! Ha gyakrabban iszol kevesebbet, akkor víz is mehet időnként, de próbáld inkább az izotóniás italokból fogyasztani. Ez azért fontos, mert egy jó minőségű ISO ital sokkal gyorsabban szívódik fel a gyomorból, mint a víz. Ennek egyik okát a folyadék ozmolaritásában (leegyszerűsítve a benne lévő aktív részecskék koncentrációjában) találjuk, amely nagyjából megegyezik a testben lévő nedvek ozmolaritásával, ezáltal a legideálisabb felszívódási környezet jön létre. Másik jelentős ok a folyadékban lévő nátrium és glükóz, amely magát a felszívódást serkenti. Ha csak vizet iszol és mellette semmilyen formában nem veszel magadhoz sókat (ISO ital, gél, stb), akkor egy idő után csak lötyögni fog a hasadban a sok víz, mert nem szívódik fel rendesen és a negatív hatások ugyanúgy megtalálnak, mintha nem ittál volna rendesen. Ha futás közben gyümölcsök, magok, vagy például keksz által a szervezetedbe jutnak ásványi anyagok, sók, akkor persze fordulhatsz a vízhez gyakrabban is. Ugyanígy járj el nagy hőségben is, tehát az ebből fakadó plusz fogyasztás is inkább víz legyen."


Futás közbeni energiapótlás (csak) természetesen! [link]

"Energiaszelet házilag recept

Ha van egy kis időd, és saját magad kotyvasztanád a futásaid energiapótló csemegéit, az alábbi receptet érdemes kipróbálnod. Ezek előnye, hogy te magad válogathatod össze a kedvenc hozzávalóidból, egyéni táplálkozási igényeidre szabva, ráadásul így olcsóbban megúszod a projektet, mintha kész, legtöbbször nem túl környezetbarát módon csomagolt termékeket vásárolnál.

Hozzávalók:

- 40 gr datolya előző este beáztatva

- 40 gr forrázott, hámozott mandula előző este beáztatva

- 20 gr chia mag vagy puffasztott amarant

- 20 gr méz

- 10 gr karobpor

- 100 gr zabpehely

Igény szerint étcsokit is reszelhetsz hozzá, tehetsz bele kókuszreszeléket, natúr mogyoróvajat, apróra vágott aszalt almát, barackot, csipetnyi tengeri sót is. Ahogy a receptünkben is látszik, az olajos magok sem tiltólistásak (pl. előző este beáztatott mandula), bár ezek felszívódása nehezebb.

A beáztatott datolyát csepegtetsd le, a többi hozzávalóval együtt dobd a konyhai aprítóba, és keverd, amíg összeáll. Kanalazd sütőpapírral fedett tálcára, egyengesd el, majd tedd hűtőbe. Másnap reggel vágj belőle egy darabot, és vidd magaddal a futásra!"


Készíts házilag sportitalt, hiszen így természetesebb módon frissülhetsz fel! [link]

"Az italban szereplő cukor és só mennyisége a WHO javaslatának felel meg: 100 ml ital 3.5 g szénhidrátot tartalmazhat. A cukor és só megfelelő elegye azért is fontos, mert a glükóz elősegíti a gyorsabb rehidratációt.

Hozzávalók:

- 480 ml víz, vagy kókuszvíz

- negyed teáskanál só

- 4 teáskanál méz, vagy cukor

- 1 nagy citromkarika

Minden hozzávalót keverj össze, majd tárold hűtőben az italt. Akár mentát, bogyós gyümölcsöket, vagy narancsot is tehetsz bele, ha kül9nlegesebbé szeretnéd tenni."

2021. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wow, koszi, ezt tanulmanyozom a hetvegen.
2021. aug. 20. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha ezeket a dolgokat alkalmazod/betartod (folyamatos energia bevitel+folyadék utánpótlás), olyan mértékben fog növekedni az állóképességed (ez a kulcsszó), hogy már viszonylag rövid idő alatt is (pár hónap) jelentős idő csökkenést érhetsz el. Egy kényelmes övtáska, vagy kis méretű hátitáska, amibe belefér 2 fél literes üveg+2 energiaszelet, 4-5 alkalomra elosztva - és elinte inkább lassabban, de egyenletes tempóban fuss, aztán alkalomról-alkalomra fokozatosan növeld a tempót. Októberig még sikerülhet! :)
2021. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!