Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felnőttként Aikido vagy...

Felnőttként Aikido vagy Taekwondo?

Figyelt kérdés
Felnőtt korban melyiket ajánlanátok? A versenyzés nem célom, munka utáni mozgásnak szeretném valamelyiket amit sokáig űzhetek (ill. amelyikkel “ragad rám” némi önvédelmi szituációban alkalmazható tudás is)

2021. aug. 20. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Box. De komolyan. Hobbi szinten csak úgy mozgásnak, főleg felnőttként box.
2021. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Az önvédelem témája az egy nagyon hosszadalmas kifejtést igénylő, bonyolult téma.

Rengeteg ilyen témájú kérdés van az oldalon, ha rákeresel meg fogod őket találni, rengetegen kifejtették a dolgokat. (Köztük anno én is próbáltam fejtegetni.)


Munka utáni mozgásra, hobbinak meg igazából bármelyik koordinált harci mozgásforma tökéletes lesz, csak amelyik edzésen nincsen védőfelszereléses sparring, csupán kihon (bázistechnikák levegőben való gyakorlása), illetve kata (formagyakorlatok), annak sajnos az önvédelmi értéke közel 0 lesz.

2021. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Aikido jó átmozgató, de önvédelemre nem igazán jó. Eddig 2 osztálytársamat (külön időben) és egy részeg pasast tudtam leteríteni. A felnőtt az hány évest jelent? Az aikido igazából mindenkinek ajánlható, van aki 70 évesen kezdte. A legtöbb japán mester 90 évesen hajlekonyabb és mozgékonyabb, mint én. Szóval ebből nem tudsz kiöregedni
2021. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 stellaz ***** válasza:

Aikido jó felnőtteknek, de nem küzdő sport, csak afféle mozgás kultúra.


Taekwondo szerintem testi adottságok hijjan felnőtt korában már nem lehet igazán jó.


Ha küzdeni is akarsz, akkor Judo, de ott is csak finoman hónapokig, mert könnyen lesérülsz.

2021. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezek ilyen bohóc sportok. Gyere le muay thai edzésre ott kiengedheted a gőzt, mellesleg ledarálsz mindenkit ha beléd kötnek.

45F

2022. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!