Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha sikerűlne találnom egy...

Thunderfairy kérdése:

Ha sikerűlne találnom egy megfelelő sakk klubot akkor lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy találok valakit aki hajlandó lenne komolyan sakkra tanítani egy 42 éves, körűbelül 1400-1500 ELO-n sakkozó férfit. Ez esetben ez a fickó képes lenne komoly tanulással és legalább 15 év tanulással FILE mesterré válni?

2021. aug. 27. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

A Candidate Master reálisabb.

Sok tanítványom megrekedt 1800-as szinten. Egyszerűen annyit volt képes befogadni az agyuk. Van aki 50 év alatt jut el arra a szinte, van akinek 5 évbe se telik. Magnus Carlsennek pl 1 évbe telt 900-ról 1900-ra jutnia. Lékó Péter szintén csodagyerek volt, alig tanulta meg az alapokat, már mestereket vert meg.


A te esetedben a rengeteg gyakorlás segíthet. 1500 egy klubjátékos szintje. Viszont ahhoz már elég hogy elkezdj komolyabban tanulni megnyitásokat, végjátékokat, kb ezen a szinten jelennek meg a ráterelések, felfedett támadások, a lépéselőny kihasználása, minőség feladása a helyzeti előnyért, matt 3-4 lépésből észrevétele stb.


Én pl. 8 évesen tanultam meg sakkozni, de csak elvétve játszottam negyedévente egyszer családi összejöveteleken, ezért 1000 körül meg is rekedtem. 18 évesen lett a hobbim és most 22 évesen 2200 körül vagyok, ami 5 év alatt hatalmas fejlődés, viszont a 2300-at további 50 év alatt se fogom már elérni ahogy nézem!


Szóval most még a gyakorlás, 2000 felett meg inkább csak tehetség kérdése!

2021. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Az 1400-1500 ELO egy becslés. A mobilomon lévő programon az 1500 ELO erejű programot, nem élő embert, főlényesen verem. Az 1700 ELO viszont elver keményen. Köszönöm a válaszodat.
2021. aug. 27. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehetne megmondani.

Az, hogy milyen szintű gépi ellenfelet tudsz megverni, csak egy nagyon halvány becslést tud adni arra, hogy élő ellenfelekkel szemben mire lennél képes. Az eltérés mértéke akár 500, vagy még több pont is lehet. (Bár ha reálisan állapítja meg a szoftver a gépi ellenfél pontszámát, akkor azért nagy átlagot nézve egész pontos tud lenni a becslés. De attól, hogy átlagban pontos, még egyénenként lehetnek óriási kilengések.)

Emellett a sakk nagyon összetett sport, jónéhány képesség, készség közrejátszik abban, hogy mit képes elérni az ember. (Ezek a képességek persze kompenzálhatják egymást, tehát ha egyikből gyengébb az ember, az megfelelő technikákkal bizonyos mértékig kompenzálható.)

Ugyanakkor azt sem lehet előre látni, hogy mondjuk 5-10 év múlva mennyire leszel lelkes, és tanulékony.

Igazából egyetlen módon lehet erről megbizonyosodni: meg kell próbálni.

Egyébként javaslom, hogy élő ellenfelek ellen is próbáld ki magad! Chess.com, lichess, sakk.hu, stb, stb... van tucatnyi oldal, ahol játszhatsz másokkal. Az ott elért pontszámod sem lesz teljesen reális FIDE-pontszám, de azért egy egész jó becslést fogsz kapni, hogy most mire vagy képes. Emellett meg valódi ellenfelek ellen gyakorolhatsz, amiből szerintem többet lehet tanulni, mint a szoftverek elleni játékból.

2021. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy szomszéd ismerős 1-2 hetente jön és játszik velem partikat. Igaz ez csak egy ember de így is van legalább bizonyos rendszerességgel élő ellenfél. A Lichess-re már gondoltam hogy beregisztrálok. Egyébként ez is egy jó előreláttás részedről hogy pár év elteltével mennyire lesz az embernek motivációja. Ment a felpontozás és köszönöm a választ.
2021. szept. 14. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!