Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthon edzel? Fejlődsz vagy...

Otthon edzel? Fejlődsz vagy stagnálsz?

Figyelt kérdés

Legyen az küzdősport vagy súlyzózás,könnyen fejlődtök?Vagy az ellentétje?


Leginkább küzdősportolók véleményére vagyok kíváncsi.



2021. szept. 11. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Hát azért rengeteg szempontból van különbség a kettő között. A súlyzós edzés gyakorlatait sem könnyű elsajátítatni, de ha szabályosan kivitelezed a gyakorlatokat, jó az edzésterved és a felosztásod is, megvan a progresszió, emellett pedig rendben van a táplálkozásod és a pihenésed, akkor fogsz fejlődni.

Viszont a küzdősport azért rohadtul más téma. Ha valaki otthon "csinál, gyakorol, edz" küzdősportot, azt én nem biztos, hogy küzdősportnak merném nevezni. A küzdősport pont nem az a kategória, amit YouTube videókból, meg egy kis árnyékolgatással-zsákolással hatékonyan meg tudsz tanulni. Egy küzdősportnak (legyen az akármelyik stílus) olyan komplex, összetett technikai rendszere és mozgáskultúrája van, aminek csak az alapjait évekbe telik megtanulni úgy, hogy egyesületi keretek között nyomod, edzői kéz alatt. Az otthoni küzdősport tréningben nem is tudom, hogy mit kéne jelentsen a fejlődés. Azt, hogy te az adott küzdősportban fejlődsz, azt az edződ fogja mondani, jelezni, visszaigazolni. Otthon erre nincs lehetőséged, mert nem állsz szakmai vezetés alatt. Otthon miben méred le a fejlődést a küzdősportban? Úgy érzed, hogy nagyobbat ütsz mostanában? Apuci, anyuci, tesó, barátnő azt mondta, hogy szebb lett a jobb körívesem? Sparringoltam a szomszéd gyerekkel és már majdnem két vállra fektettem? Vagy hogy méred meg az otthoni küzdősport fejlődését? Ez nekem kicsit olyan vicces dolog, amikor valaki netről próbál meg küzdősportot magáévá tenni, aztán utána azzal vagánykodik, hogy ő bokszoló, birkózó, cselgáncsos, karatés, taekwondós.

2021. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Semmi vagánykodás nincsen ebben,előtte is jártam edzésre (K1 aztán átváltottunk muay thaira),tehát edzőm is van,aki szokott segíteni és írt is edzéstervet,amit otthon meglehet csinálni,nem pedig "Youtube" videókkal".

Leginkább a dinamikámat és a gyorsaságomat akarom fejleszteni (pláne a rúgásnál,azon kéne mit gyorsítani)


Viszont a sparringelést nehéz megoldani,kell ahhoz egy társ.

2021. szept. 11. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Óóó! Te vagy az a K1-es srác, aki mostanában lépten-nyomon megjelenik kérdésekben és kommentekben. Szia! Melyik ez az egyesület, ahol eddig K1 oktatás zajlott (LOL) és most átváltott muay thaira? Megneveznéd kérlek, engem is nagyon érdekelne. Szívesen járnék én is oda.

Hogy működik ez az edzés dolog nálatok. Mi ez az "otthoni edzésterv" cucc? Csak ritkán jársz be edzésre, és inkább otthon nyomod? Aztán amikor bemész, akkor ott az edző bácsi lecsekkolja, hogy mennyit és miben fejlődtél?

2021. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6%
nem létezik olyan küzdősport h k1
2021. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!