Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele az edzőter...

Hogyan kezdjek bele az edzőterem használatába?

Figyelt kérdés

Végre elhatároztam magam, hogy eljárok edzeni, viszont soha nem volt életem része a testmozgás/ sport. Most időm úgy engedi bármelyik nap eltudnék menni edzeni.

3 napot gondoltam kezdésnek, köztük 1-1 nap kihagyással.


20 - as éveiben járó lány vagyok, 56-57 kg és 160 cm.

A karantén alatt felszaladt 4 kiló, ami nem baj ha megmarad, csak formálni szeretném magam.


Főként hát és far/comb izmokat szeretném edzeni.

Mit javasoltok? Milyen gépeket/ gyakorlatokat? Hány sorozatot? Valami fehérje port esetleg?

Kicsit félek egyedül elmenni, nem jártam még edző terembem :')


Privát üzikre is szívesen válaszolok, ha ezzel kapcsolatban ír valaki.

Nagyon hálás lennék a segítségért!:D



2021. okt. 4. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Vigyázz kérdező!

Itt van egy két emberke, mindjárt rásüti a kérdésedre hogy troll vagy.

Nőként én is kérdeztem edzésről, tápkiegekről, és van kettő vagy három, aki még a törlés után is visszaírt hogy troll kérdés.

Privátban is megkerestek.

Csak előre szóltam, nehogy így járj.

Jó edzést.

2021. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :D

Bár nem értem ebbe kilát bele bármi kamu dolgot. Nőként nem edzhetek vagy mi? Ilyenről még nem hallottak?

Azért remélem van pár épeszű ember is, aki valóban segítő szándékkal szól majd hozzá 😄

2021. okt. 4. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Amikor a troll trollnak válaszol alternatív profilról🤣
2021. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Edzeni nem kell, elég a fehérje por!
2021. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

2: A srác a kérdések 90%-ánál trollkodik és minden választ lepontoz, kivéve a troll válaszokat (lásd 4-esnél, 50%-os pontozó), nem kell vele foglalkozni.



Egyébként olvasgass sokat, nézz edzésterveket mondjuk shopbuilderről valami "kezdő tömegnövelő edzésterv" vagy akármi. Majd ha beletanulsz kicsit, akkor ráérsz azzal foglalkozni, hogy van-e jobb edzésterv, az elején az a lényeg hogy ismerkedj a dolgokkal, kevés súllyal megtanuld a gyakorlatokat. Nézd meg youtube-on, hogy az adott gyakorlatot hogyan kell helyesen végrehajtani, vedd fel telefonnal hogy te hogyan csinálod és hasonlítsd össze, aztán korrigáld.


Vagy ha van rá keret, akkor fizess be pár hétig egy személyi edzőnek. De emellett is ajánlott saját magad is tanulni, mert egyrészt gyorsabban belejössz, másrészt vannak azért kókler edzők is, nehogy kifogj pont egy olyat.


Félni nem kell, mindenki volt kezdő. Tápkiegekkel óvatosan, ne pazarold a pénzedet. Max vitamin meg fehérjepor, ha szilárd táplálékkal nem tudod/akarod bevinni az elegendő fehérjét, de 56kg-s nőként azért az nem olyan nehéz azt a kb 80-90grammnyi fehérjét bevinni.

2021. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Személyi edző mert tök fogalmatlan vagy. Vagy troll 😂
2021. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Haat ezt hosszu lenne leirni es latatlanba am se lehet radszabni. En edzot vagy hozzaerto edzotarsat javaslok.. am meg labra guggolas, felhuzas, kitores, esetleg hajlito feszito gep, hack, sissi, labtolo stb... van egy par verzio.. hatra lehuzasok, evezes csigan, dontott torzsu vagy furesz, trud, merev karos, de van egy rakat fix hatgep is.. izomcsoportonkent eleg 2-3 gyakorlat csak nemmind1 h kombozod. 3-4x15 eleinte pl. Bemelegites utan. Aztan emelheted a sulyt ha belejosz. Inkabb nezz egy kezdo edzestervet neten videokkal. 🤷‍♂️
2021. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!