Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Koffein veszélyes?

Koffein veszélyes?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni edzeni megint, de nehezen veszem rá magam. Egyszer kétszer ittam már black bloodot vagy hasonlót, szóval gondoltam veszek pár csomagot, hogy egy két hétig edzések előtt megigyak egyet, hogy könnyebben menjen. De volt már olyan, hogy nem éreztem jól magam tőle. Szerintetek ha pl megiszom egyet, és elkezdem fullon terhelni magam, akkor okozhat pl szívrohamot vagy hasonlót?
2021. okt. 6. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább egy magnézium pezsgőtablettát igyál edzés előtt.

Nyilván nem kapnál infarktust egy energiaitaltól, de jobb, ha nem szoksz rá.

2021. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Nem lesztőle semmi bajod, de edzéshez teljesen felesleges a koffein. Versenyen van csak értelme a mérsékelt mennyiségű koffeinnek, mert némileg csökkenti a fáradtág érzetet. De ha hozzászoksz edzésen, akkor ott sem fog sokat érni.
2021. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Hot blood nagyon eros, foleg kezdesnek. Edzes elottit sem azert kell inni, hogy elmenj tole az elso honapokban edzeni, hanem pont hogy akkor, mikor mar fel eve edzel kb es nagy sulyokkal, nagy terhelessel, es akarsz egy kis plusz erot, koncentraltsagot es nem akarsz kifaradni.


Ha nem akarsz kifaradni, edzes elott igyal meg egy BCAAt vagy edzes kozben is ihatod, illetve ha elotte kozben nem ittal, de megkimelned magad az izomlaztol, akkor kicsit enyhíti rajta, ha utana iszol.


Edzes elottibol nezd h mennyi koffein van benne. Alvas elott 6 oraval nem ajanlott koffeint fogyasztani. Ha magas a vernyomasod, lehet veszelyes. En alacsony vernyomasu vagyok, orvosi tanácsra, ha faj a fejem, viszek be koffeint kavebol es elmulik a fejfajasom. Kovetkezeskepp, mivel a koffein addiktiv, tehat fuggoseget okoz, ezert ha en napi szinten xennyiseg koffeint fogyasztanek, es raszoknek, akkor a szervezetem nem ugy fogadna be azt az 1 "eletmento" kavet, igy nekem nem jo raszoknom. Ha raszoksz es nem fogyasztasz, legtobbszor fejfajas az elvonasi tunet, de alvatlansag is lehet, remeges stb.

En ha fogyasztok edzes elottit, akkor Nitrox Therapyt szoktam, 5 eve mikor kerestem ebben volt a legkevesebb a koffein, 200mg / adag, es en ennek is a felet iszom asszem, mert asszem 2 kanal egy adag en meg csak 1et iszom, de latod ezert is jo, mert ha megtobb porgetes kene akkor max 2ot teszek bele, nincs veszve semmi. Manapság vannak koffeinmentes edzes elotti formulak is! En olyat meg nem probaltam. A bcaat igen, azzal felvaltva igen, bcaat fent leirt osszes szakaszban kura szeruen (tehat nem 1 alkalommal) igen, szvl ezek a tapasztalataim.

Engem az 1 kanalas nitrox is teljesen jol megporget, van akinek valszeg keves.

Anno koliban szobatarsam probalta a hot bloodot, 1 het utan szornyu alvasproblemai voltak es fajt a feje, er kidagadt a fejen.

Vagy max tegyel aranyosan kevesebb hot bloodot, ha mar megvetted, de mondom, ez alapbol nem az edzes ennek a szakaszaba valo es nem motivalasra.

A koffein egyebkent csak a koncentraciot segiti, energiat nem ad. Kevesen tudjak, de pont ezert, mivel a cukor ad energiat, ezert a cukormentes de koffeinos energiatalok pl nem szamitanak energiaitalnak, csak uditonek.

Viszont azert jobb az edzeselotti edzes elott egy kavenal pl mert az edzeselottikben altalaban rengeteg plusz novenyi anyag, vitamin, aminosav, stb van, ami segit a kifaradas megelozeseben es koncentracioban, tehat nyilvan minden valo vmire, a kave arra hogy a starbucksban csajozz, az edzes elott meg edzeselottit kell. Oltonyben sem mesz edzeni, edzotrikoban sem operaba.


Szoval talalj mas motivaciot, vagy hat az okosok szerint nem szabad motivaciokra tamaszkodni, hanem menni kell es nyomni akarattal es kesz, de en hiszek a motivacioban. Nezz meg elotte egy zyzz motivation videot, vagy valamit, en azt szoktam, vagy egy marvel seperheroes transformation motivation videot :D megindit. Bcaa meg fogyaszthato batrabban, de az nem porget ugy meg meg azert sztem nem is erdemes mindig hasznalni, de kevesbe merul ki az Nber.

2021. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!