Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan, hol lehetek zsoké...

Hogyan, hol lehetek zsoké vagy főleg, munkalovas?

Figyelt kérdés
Milyen feltételei vannak(mind2nek), hol lehet jelentkezni, és (munkalovas esetén) mennyi időt igényel? Suli mellett lehetséges? Milyen fizikum szükséges hozzá? Korhatár?
2010. szept. 2. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt tudom,hogy a zsokék nagyon figyelnek a súlyukra.

Alacsony emberek 150-160 centik kb 50 kilóval,kiváló egyensúlyérzékkel.

2010. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hmm. a súllyal nem lesz gond, életemben nem mentem 47-48 kiló fölé... (oké, ez 16 évesen lehet h elég erős, de tény.) De én inkább arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet jelentkezni, mennyire időigényes, és hogy működik a dolog? Kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra...
2010. szept. 2. 20:53
 3/6 anonim válasza:
szia. én szerintem ha beírod a google-ba, hogy zsoké, vagy ilyenek, kiadja hogy mit kell hozzá tanulni. engem viszont az is érekelne, hogy a munkalovas az mit csinál? és mennyit keres?
2011. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nah, ahogy elnézem egyre több a kérdés még a válaszadóktól is x) Google, galopp, mi? Na akkor megmutatom én mit találtam. Most indult 2011-ben egy zsokéképző gimnázium Budapesten. Részletek lovasok.hu-n : [link]

Gondoltam rá, h én is bevállalom, de a női zsokékat nem kicsit lenézik :/ Szal inkább maradjanak maguknak x)

A munkalovas dologról meg még én is érdeklődöm, de sokat nem tudok. Sokan azt állítják, h kevés a fizu, de vanakik szerint van legalább 120.000. De hát ez a helytől függ.

2011. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Dunakeszi-Alagon vannak trenírozva a lovak ott érdeklődj:)
2011. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én munkalovas vagyok Alagon, és nő!

Igazából nem fizetnek ezért senkinek, örülnek, hogy van aki ingyen lemozgatja a lovakat! Cserébe viszont pucolhatsz istállót, ha neked ez megfelel:) egy munkalovasnak majd hülyék lesznek fizetni, amikor annyi ilyen van (mint pl. te is, aki csak lovagolni akar) mint a szemét. Már nem bántásból mondom, ne sértődj meg! :) De azért nem fognak fizetni hogy te lovagolni akarsz ott, inkább elküldenek a francba...

Szeretnélek felvilágosítani az élet ezen részéről.... a zsokékat magyarországon nem fizetik meg!!

Ahoz nagyon jónak kell lenned, hogy pénzt kapj azért hogy versenyzel egy lóval. Mert a legtöbb tréner "amatőr " lovasokat versenyeztet, direkt azért, hogy ne kelljen fizetnie. Mert normál esetben a zsoké, aki már tapasztalt és jó lovas elkér lovanként 5000Ft-ot is, persze ez nem sok pénz, de a tréner ezért nem fog feleslegesen fizetni, hogyha ott van neki az amatőr akit csak felültet és mehet isten hírével és nyerhet is méghozzá ingyen!

Mert egy amatőr lovas nem kérhet pénz azért mert lovagol a versenyen!

Hiába vagy már a galoppon mondjuk 10 éve...ha nem nyertél minimum 10 versenyt akkor még "amatőrnek " számítasz! Az nem számít, mennyire vagy jó... és 10 versenyt nem olyan egyszerű megnyerni nekem elhiheted! Pláne, ha csak egy istállónál lovagolsz és csak az ottani lovakon versenyzel, ahhoz minimum 2-3 istállónál kéne lovagolnod és majdnem minden versenyen indulnod kéne ahhoz hogy minél előbb meglegyen a 10 nyert versenyed. Na ez után már kérhetsz pénzt a versenyen lovagolt lovakért, mondjuk 5000Ft/ló áron. És ha nyersz, ami kb. 20 alkalomból 1x fordul elő...akkor kapsz a nyereményből 10 %-ot ami kb 10-14000 Ft.

(és versenyek csak vasárnaponként vannak)

Ha kicsit utánaszámolsz, rájössz hogy nem valami jövedelmező szakma... van 4 versenynap 1 hónapban, ha egyiken sem nyersz akkor 0Ft-ot kerestél az adott hónapban és nem is kell mondanom, hogy abból éhenhalsz... Hidd el nem valami biztos egy pálya ez, inkább keress rendes munkát ez pedig maradjon meg hobbinak...és ha néha bejön belőle egy kis pénz akkor örülhetsz.

Egyébként iskolaidőben csak szombatonként tudnál kijárni, mert az edzések reggel 6-7 körül kezdődnek és általában 10-11-re véget érnek... alkalmanként csak 1 lovat tudsz lovagolni és azt sem teljes gyorsasággal csak lassúbb tempóban, mert a gyors munkák hétköznap vannak adott napokon....

Remélem segítettem :)

2012. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!