Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobban bírjam...

Mit tegyek hogy jobban bírjam a futást ? Hamar kifúlok

Figyelt kérdés

Kifulok alig kapok levegőt , pedig minimális túlsúly van rajtam kb 5kg.

Van aki ducibb mégis bírja, mit csinálok rosszul?



2021. okt. 19. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a "hamar"?

Amikor kezdtem, 300 métert bírtam kb egyhuzamba lefutni. Most sem futok sokat (rajtam sok a túlsúly), 3 km körül szoktam megállni, de azért néha, ha elkapom a ritmust, összejön 5 is.


Fuss először keveset, amennyit bírsz. Aztán mindig kicsit többet. A futás nagyszerűen fejleszti az állóképességet. Ami most még láthatóan nincs, de lehet.

2021. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3kmt birtam én is :( de valahogy nem kapok levegőt hiába érzem hogy a lábam mèg vinne.
2021. okt. 19. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetnek teljesen jó. Ha 2-3 naponta lefutsz ennyit, pár hét és könnyebb lesz továbbmenni.
2021. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden nap tervezek menni kivéve hétvége.
2021. okt. 19. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg 1-2 hét és jobban fog menni.
2021. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm remélem így lesz. Nem is kimondottan a fogyás miatt akarok futni hanem mert olyan gyenge sz.rnak érzem magam.
2021. okt. 19. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell. Elején 1 se ment most meg 10 is jobb napokon
2021. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
10 nem elég nekem 22 lenne a cél persze fokozatosan :)
2021. okt. 19. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Ház van még hova fejlődnöm.
2021. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, rajtam túlsúly nincs, gyerekkorom óta sportoltam, most ki kellett hagynom két hónapot (amit főleg italozással töltöttem). Kimentem, hogy lefutok egy "laza tízest", 2.5 km-nél már a halálomon voltam, megnéztem az órám, mondom jóóó, háromig elmegyek, és hazasétálok utána.

Borzasztó nehéz visszarázódni egy ilyen rövid kihagyás után is, akkor te miért vársz magatól rögtön félmaratonokat? Nagyon szép a 3 km-ed, egy három éves kora óta sportoló ember két hónap sérülésből regenerálódás után ezt tudta kipréselni magából, akkor te is elégedj meg ezzel legyél büszke magadra, és holnap majt megy a 3.1, holnapután már 3.3, ennyi.


Viszont kezdőként én a heti 5 napot kicsit soknak érzem, szerintem kezdőnek 3 alkalom egy héten bőven belefér, így hamar alábbhagy majd a motivációd.

2021. okt. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!