Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Profi túrázók! Kéktúra egyben...

Nhzzhnnhzzhn kérdése:

Profi túrázók! Kéktúra egyben lejárásához milyen ruhákat vinnétek magatokkal?

Figyelt kérdés
Nyáron mennék persze, de milyen ruhákat vigyek? A könnyű és helytakarékos ruhák lennének jók. Meg kabát kell? Végülis nyáron meleg van de azért este lehűlhet a levegő az erdőben mikor felverem a sátrat aludni. Hálózsákom 10 fokig komfortos.

2021. nov. 1. 19:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és pls Decathlon ból linkeljetek.
2021. nov. 1. 19:19
 2/4 anonim válasza:
Ha még aktuális. Nem írtad le, de feltételezem, több napos túráról van szó. Mivel én toltam már párat, tapasztalatból írok pár dolgot :) A hangsúly a súlyfelesleg elhagyásán van, így fölös dolgokat (farmer nadrág, lakkcipő, sportzakó) nyilván felejtsük el. Pólóból a decathlonos 1500ft-os rövidújjú elég, bár műszálas, szóval 1 nap után már lesz szaga. Javaslok merinógyapjú pólót, abban 1 hétig is ellehetsz, semmi szaga nincs, csak vigyázz rá, könnyen szakad. Kicsit drágább (10e ft-nál kezdődik), de nagyon jó beruházás (érted, "beRUHÁzás :) ). Rövidnadrág cipzáros zsebbel, hogy ne hagyd el a cuccaid. Alsógatyán nem érdemes spórolni, merinógyapjúsból abból is elég max 2 db egy 1 hetes túrára, de azt mindenképp próbáld ki előtte, van, akinek odalent kényelmetlen az az anyag. Zokniból szintén merinógyapjút néznék. Decathlonban 6-7ezer ft egy pár, de az már a lábad is tartja, vízhólyagod se lesz, és én 3 napig mentem 1 zokniban úgy, hogy még kb mosószer szaga volt. A cipő a legfontosabb, azon TILOS spórolni. Én egy 42e ft-os Merell cipőt vettem, goretex szövetes, ami nem ázik át. Össze sem lehetett hasonlítani a decathlonos 4000 ft-ossal, élmény volt benne sétálni. Itt külön kiemelném, hogy nem divatbemutatóra mész, így ne azt nézd, hogy néz ki. Továbbá MINDENKÉPP próbáld ki az üzletben, és erre nem érvényes az "áh, kicsit nagy, de jó lesz" megoldás. Ami már a boltban sem tökéletes, 50km után rommá töri a lábad. Csak olyat vegyél, amit felveszel, és olyan, mintha rád öntötték volna. Ami a meleg ruhákat illeti, egy 10-13e ft-os hosszú újjú aláöltözet bőven elég nyáron. Ha melegben (27°+) indulsz el, és várhatóan marad is ez az idő, esőkabáttal nem foglalkoznék, ha el is ázol, 1 óra múlva csontszáraz leszel, az egész napos esőzés meg kánikulában sosinc Továbbá, ha a testesebb kategóriába tartozol, mindenképp vegyél egy strech nacit alsógatya fölé; nagyon fájhat, ha az összeérő combok kidörzsölik egymást. Elsőre ennyit tudok, de ha van még kérdés, szólj.
2022. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na valaki rendesen leírta végre. Köszi:) Egyébként mint a címben egyben lejárásról lenne szó, és rájöttem azóta, hogy legalább 5-7 naponta mindenképp szálláson kéne aludni, és nem lenne megoldható a sátrazás/függőágyazás. Én egyébként utóbbit választanám.
2022. márc. 30. 15:16
 4/4 anonim válasza:

Ja jogos, az a rész kimaradt nálam. Van lengyel ismerősöm, aki a komplett Kárpátokat bejárta, de ha nem akarsz nagyon nomád mód menni, érdemes 3-4 naponta egy kempinget beiktatni. Merinógyapjú ide vagy oda, azért annyi idő után jól esik lefürdeni. Én pár hete jöttem meg egy 4 napos őrségi túráról, kipróbáltam, hogy nedves törlőkendővel fürdök esténként, ezzel spórolva a plusz vízen, ami a fürdéshez kell. Na, ezt felejtsd el, 1-2 napig max, ha tartható.

A szállással az a baj, hogy az ember hajlamos elkényelmesedni, és ha 4 nap vadkemping után ágyban alszol, utána eszedben sem lesz sátrazni. Továbbá ilyenkor mindig a tempót fogod ahhoz igazítani, hogy az adott időpontra odaérj a szálláshelyre. Szerintem 1-2 hetes túránál megéri annyira elhagyni a komfortzónád, hogy maximum kempingezel, azt is csak párnaponta.

2022. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!