Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Orvosi javaslatra szeretnék...

Orvosi javaslatra szeretnék elkezdeni futni. Néhány egyszerű, de számomra bonyolult kérdéseket tennék fel. Hogy kezdjek el futni?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek az elején?

Mit csináljak futás előtt és után?

Mikor egyek és mikor ne?

Egy héten hányszor fussak, hogy tudjak regenerálódni és ne sérüljek meg?

Szükséges-e külön futásra egy cipő, ha igen akkor melyikeket ajánlanátok ?(max.20 ezer Ft)

Telefonon érdemes-e használni valamilyen alkalmazást ami Gps alapján összegzi a futásaimat?


Előre is köszönöm.



2021. nov. 2. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kezd el. Rövidebb táv, vagy lassabb tempó és ne aszfalton fuss.

Előtte nyújtás, bemelegítés. Utána is mozgasd át magad.

Futás előtt ne egyél.

Érdemes venni futáshoz cipőt.

Érdemes, de papírra is vezetheted.

2021. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Futás elött 2 órával ne egyél, az étkezéseidben ajánlott több protein bevinni az izom regenerálódása végett. Futás elött 30 percel ehetsz egy kis ch-t vagy cukrot. Pl sokan glukoszt(szolocukrot) szoktak igy tobb energiad lesz. Ez mondom csak egy tipp. Szerintem ne szaladj minden nap főleg nem az elején. Kezdheted úgy, hogy pl 30 percet kocogsz mindeb második nap(vagy amire elmúlik az izomláz). Fokozatossan menj neki a dolgoknak, mert ha nem akar egy eletre elveheti a kedved a futastol. En futas kzoben zenet szoktam hallgatni viszont van akinek ez nem jon be. En az elejen a szabadban valo szaladsst ajanlom es most mar kezdj is neki, hogy szokj hozza a homerseilet csokkenesre, mert jon a tel es ne Decemberben vagy januarban - 10 gokban kezdj neki:) én a Nike run Klubot ajanlom aplikacionak. Ingyenes es eleg jol meri a tempot meg a tavot. A Asics cipok talan a legjobbak futasra
2021. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Annyi lenne még a kérdésem, hogy, ha télen futok és normálisan fel öltözök kell-e tartanom a megfázástól?


Amúgy ezekhez az applikációkhoz elég a GPS, nem kell Wifi?

2021. nov. 2. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Asszem eleg a GPS és nyilván van esély a megfázásra ezért mondtam kezd el már mostantól, hogy a tüdőd szokja a hideg levegőt. 2-es voltam
2021. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ismét köszi a gyors választ. Megpróbálom még ebben a hónapban a kezdést.
2021. nov. 2. 15:33
 6/8 A kérdező kommentje:
MapMyRun alkalmazásról tud valaki valamit mondani? Használtátok esetleg? Az ingyenes verzió is elég jónak néz ki. Sajnos a Nike Run Club nem kompatibilis a telefonom android verziójával.
2021. nov. 2. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es és 2-es vagyok. Ezt az alkalmazást nem ismerem próbáld ki. Esetleg az asics alkalmazására is ránézhetsz runkeeper a neve vagy akár az adidadnak is van
2021. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. nov. 3. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!