Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki valami jó edzésterv? N...

Valaki valami jó edzésterv? Nagyon deszka vagyok és 16 éves vagyok 162cm kb. És olyan 48 kg. Nem akarok fogyni ez gondolom nyilvánvaló. És mit egyek, igyak, sportoljak hogy nagyobb legyen a fenekem?? Egy jó edzésterv kéne, lehetőleg minétobbi lent>

Figyelt kérdés

Tehát minel hamarabbi eredm3nyt szeretnék látni, és akár mindennap edzek..és csak ennyit szerettem volna hogy "tökéletes" alakom legyen.. bármilyen edzésterv, futok, ugrálok, gugolok, biciklizek ne tom mit tegyek még.. kerlek ertelmes valaszokat adjatok

Esetleg valami nektek nagyon jol bevált modszer..

Jah meg lovaglástol is lehet nagyobb, formásabb, kerekebb???

Vagy pl. Fekvőtámasz? A legjobb egy edzes/étrend terv lenne 🥺

Elég soványnak is érzem magam..

De brutálisan deszka vagyok ( jo annyira nem de azert mégis)

Jah es utórat helyes írási hibákat mellozetek, hulla fáradt vagyok és ötletem sincs mit kezdjek magammal... Jah es gondolom hondoltátok de lány vagyok csak lemaradt az elejéről.. előre is köszi annak aki normalis illetve használhato válasszal tud segíteni.

(Plasztika kilőve az tuti!!)


2021. dec. 7. 21:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hé!

Köszi 8-as vagy mi😅 sokat segít ez is🥰

De valóban rá tudtam keresni és sok mindent találtam, de azert köszönöm!!

2021. dec. 8. 21:56
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Szívesen, örülök. Sok sikert. Ne várj túl sokat azonnal, nekem is meg kell dolgoznom minden grammért, néha még veszítek is a nehezen felszedett kilókból, bár ez egyénfüggő is lehet. Kb. heti fél kiló lehet a reális elvárás, de nem vagyok nagy szakértő.
2021. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sportszaki ***** válasza:

Az 5/12-es kolléga nagyon jó irányt kezdett, egyetértek vele.


Mindenkinek más a testalkata, és ami valakinek alapvetően genetikailag van, az lehet másnak irreális. Mindent lehet természetesen fejleszteni, 16 évesen én is sok ilyenen kattogtam. :) Aztán ahogy egyre inkább elfogadtam magam, ezek jelentősen leértékelődtek. Most is aktívan sportolok, de már nem vagyok ráfeszülve semmilyen célra.


Az edzésterv és gyakorlatok tekintetében fontos, hogy ami az egyik embernek jó, a másikat kifejezetten károsíthatja. Például, valakinek teljesen testhezálló lehet a futás, másnak tönkreteheti a térdét.


Az első dolog, amire érdemes elmenni, az egy "testalkat vizsgálat". Ez alapján lehet a sportág mellett dönteni. Én ezt a mitsportoljak hu-nál csináltattam. Amikor megvan a sportág, ezen belül lehet személyreszabott edzéstervet kialakítani.


Fontos a fokozatosság! Teljesen minden mennyire van rád szabva a sport, ha lesérülsz, és kiesik 2-3 hét edzés, akkor nagyjából kezdheted előről. Lehet először heti 2 edzés eléd, aztán emeld lassan felfele.


A fejlődésnél a regeneráció legalább olyan fontos, mint maga az edzés. Heti 5 edzéssel nem lenne ideje adott testrésznek beépíteni a "tanultakat", utókövetni a terhelést, amit kapott. Figylej magadra és a tested visszajelzéseire. Itt kifejezetten érvényes a "lassan járj, tovább érsz" mondás.

2022. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!