Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A néptánc mindkettőnknek (de...

A néptánc mindkettőnknek (de főleg nekem) meglehetősen bonyolultnak tűnik, ahogy nézzük a rengeteg videót.Még adott tájegységeken belül is rengetegféle lépes/formáció léteik! Megtanulható, legalábbis úgy-ahogy, pár hosszú év alatt néhány népitánc?...

Figyelt kérdés
Megtanulható, legalábbis úgy-ahogy, pár hosszú év alatt néhány népitánc, ha egyeseknek eléggé lassú a felfogása (tudom, férfiak...), és még a nehez(ebb)en megtanult lépéseket sem éppen "felszabadultan/helyénvaló(bb)an" próbálják alkalmazni (már ha eszükbe jut :D ), illetve ha valakinek (hogy a hölgyek se maradjanak ki :P ) rossz, vagy inkább nincs is ritmusérzéke?

2021. dec. 28. 20:25
 1/3 A kérdező kommentje:
A néptánc mindkettőnknek (de főleg nekem) meglehetősen bonyolultnak tűnik, ahogy nézzük a rengeteg videót. Még adott tájegységeken belül is rengetegféle lépes/formáció léteik! Megtanulható, legalábbis úgy-ahogy, pár hosszú év alatt néhány népitánc, ha egyeseknek eléggé lassú a felfogása (tudom, férfiak...), és még a nehez(ebb)en megtanult lépéseket sem éppen "felszabadultan/helyénvaló(bb)an" próbálják alkalmazni (már ha eszükbe jut :D ), illetve ha valakinek (hogy a hölgyek se maradjanak ki :P ) rossz, vagy inkább nincs is ritmusérzéke?
2021. dec. 28. 20:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne izguld ennyire túl a témát.

Igen, megtanulható. Nem olyan bonyolult, főleg, ha az alapoktól tanulod. Táncházakban lehet funolni, aztán keresni ott egy tanart, aki elvállal titeket.

2021. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%

Ha szégyellősek vagytok és mindenképpen autodidakta módon szeretnétek megtanulni az alapokat, akkor nem feltétlen kell rögtön a közepébe vágnotok ha nincs meg a szükséges mozgáskoordinációs készség, hajlékonyság, állóképesség, ritmusérzék. Aerobic, sok nyújtás, koordinációs és ritmusgyakorlatok. Vannak ilyen videók neten, ezekből össze lehet állítani egy edzést:


https://www.youtube.com/watch?v=9WmreFuP2pQ


https://www.youtube.com/watch?v=SwpMxaRsl-Y


Gyerekeknek sem úgy kezdik a táncoktatást, hogy jó akkor bumm a közepébe csárdás, hanem nagyon sok ilyen gyakorlatot csinálnak, meg nem feltétlen magát a táncot, hanem a részelemeket, lépéseket gyakorolják, unásig ismétlik amíg nem rögzül és utána rakják össze az egészet.


Aztán érdemes egyszerűbb táncokkal kezdeni és úgy haladni a gyorsabb, összetettebb táncok felé. Pl. dunántúli ugrósokkal lehet kezdeni, és a gyimesi lassú vagy kettős is mehet hogy ne legyen mindig ugyanaz, azok sem olyan nagyon összetettek.

2021. dec. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!