Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elmennétek karatét vagy...

Elmennétek karatét vagy hasonló küzdősportot tanulni ha kiderülne, hogy 80%-ban a mestereteknek kell takarítani?

Figyelt kérdés

Sepregetés, felmosás, ablak mosás, kocsi takarítás stb stb.

És még fizetnétek is neki persze.



2022. jan. 26. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt hogy kell elképzelni?

Csak mert én egyesületbe jártam, bementem az öltözőbe, átöltöztem, be a terembe, edzés, utána ki az öltözőbe, átöltözés és haza. Máshol nem így van?

2022. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Japánban edzés előtt maguk mossák fel a padlót. De csak a termet. Az, hogy tisztán tartják a Dojot. De csak ezt hallottam. Azt nem, hogy ablakot pucolnak vagy bútort törölgetnek.
2022. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most elsősorba a filmekben látottakra vagyok kíváncsi. Régen én is jártam karatéra és nem volt ilyesmi. :D

Viszont a filmekben ugye azt használják amit a hétköznapi takarítás során tanulnak. Pl. A kocsi motorháztetőjét nagy ívben kell mosni a szivaccsal. Ezt pedig majd harc során is alkalmazhatja.

2022. jan. 26. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?
2022. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolom a Cobra Kai-ról beszélsz.
2022. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A Cobra Kai ban is ez van igen. Azonban sok másik filmben is így csinálják. A munka a karate alapja mindig. :)

Még kiskoromban is voltak ilyen filmek amiben így volt.

Aki sose látott ilyet, annak gondolom, hogy fura.

2022. jan. 26. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Magyarországon 2 helyen is volt bentlakásos lehetőség.

Vagy fizetni kellett, vagy a Shihan illetve Sensei szervezett munkát, amiből fedezni lehetett az étkezést, vagy lakást.


Nem tudom, hogy pontosan a fizu hány %-a volt a költségeknek vagy fordítva, de tudom, hogy létezett.

2022. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez kamu. A kocsimosástól nem leszel jobb bunyós.
2022. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Cobra Kai a kedvenc sorozatom.⚫⚪🐍🥋❤️❤️ Szvl persze, bármikor ha ez tényleg a karate része.😅😂
2022. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Karate kid filmben festéssel gyakoroltatta a gyereket a mester. Ilyen mozdulatok valóban vannak keleti harcművészetekben.
2022. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!