Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőként ez az edzésterv...

Kezdőként ez az edzésterv életképes lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos már 10-enéves korom óta gerincsérvem van, ezért kevesebb mozgás közül választhatok ha sportról van szó, így sajnos volt egy hosszabb időszak is, amikor szinte egyáltalán nem sportoltam.

Most főleg fogyás és alakformálási céllal szeretnék erősíteni a gyógytorna mellett.

Az az elképzelésem, hogy a hét minden napján egy pihenőnapot leszámítva szeretnék erősíteni.

Minden nap a gyógytornásztól kapott feladatokkal kezdenék (főleg nyújtás, 1-2 könnyebb, de célzott erősítő feladat). Majd 4-5 perces, átlagban fél percig kitartott plank feladatokkal folytatnám (mobiltelefonra letöltött plankes applikációt használok, amely 30 napos tervet tartalmaz, minden napra 4-5 percnyi gyakorlatsorozat pihenésekkel).

Ezt követően az egyik nap

- főleg mellizomra összpontosítva végeznék erősítő gyakorlatokat ( [link]

- főleg farizomra összpontosítva ( [link]

- főleg hátizomra összpontosítva (erre még nem találtam forrást)

Egyelőre ezek az elképzelések fogalmazódtak meg a fejemben. A föntiek közül csak azokat tudnám csinálni, amelyek kézi súlyzóval és ülőlabdával elvégezhetőek (ezek állnak rendelkezésemre).

Erről az elgondolásról mi a véleményetek? Mivel egészítenétek ki? Esetleg van már bevált gyakorlatsorozatotok, amit szívesen ajánlanátok? Van olyan terület, amelyet kihagytam, pedig fontos volna azt is erősíteni?

Elsődleges célom, hogy 1600-1700 kalória bevitele mellett fogyjak 5-6 kilót és közben jobb alakra tegyek szert.

A hasizom direkt maradt ki, mivel innen első sorban fogyni szeretnék, és sajnos a gerincproblémám miatt a klasszikus felülős gyakorlatokat nem tudom végezni. Bár plank gyakorlatokkal valamennyire ezt is erősíteni fogom, de külön hangsúlyt nem szántam neki. Szerintetek ez rossz elképzelés? Ha igen, miért?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, javaslatokat.

Már 2 napja elkezdtem az interneten talált erősítő gyakorlatokkal kíséreletezni, és nagyon jól esett akár 2-3 órát is mozogni, az izomláz is kellemes emlékeket idézett. (A gerincsérv előtt előszeretettel és sokat mozogtam, teniszeztem, futottam, de sajnos bele kellett törődnöm, hogy az ugrással járó mozfulatsorok nehézséget okoznak azóta, így pl. a futás is fáj.)



2022. febr. 7. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel gerincsérved van, azt javaslom, hogy orvossal vagy gyógytornásszal egyeztess és ne a gyakorin lévő emberekre hallgass,mert szakember tudja megmondani, hogy milyen gyakorlat árthat.
2022. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gerincemmel már van gyakorlatom, tudom, hogy milyen mozdulatokat/gyakorlatokat nem végezhetek vagy mi az, amit óvatosan megfelelő tartás mellett tudok.

A gyógytornászom is minden alkalommal azt hangoztatja, hogy ami nem fáj, azt nyugodtan. Szóval ez alapján válogatok. :)

De köszönöm a javaslatot, a legközelebbi alkalommal természetesen őt is meg fogom kérdezni.

A kérdés első sorban arra irányult, hogy nem hagytam-e ki valamilyen lényeges izomcsoportot, álltalánosan jó lehet-e ez az edzés. A gyógytornával kapcsolatban természetesen a gyógytornászommal egyeztetek. Csak mint álltalános erősítés/alakformálás téren kérném azok véleményét, akik tapasztaltabbak a témában.

2022. febr. 8. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

ennyit senki nem fog végigolvasni. többször kattintottam a kérdésedre mert kevés válasz van rajta, de már tudom miért. bocsi :(


amit elsőre kimaradt a linkek megnyitása nélkül

- bicepsz, tricepsz, vádli, comfeszítő, combhajlító, has (szerintem hülyeség kihagyni, rengeteg kímélő hasgyakorlat van)


ha csak ezt csinálod és sokáig, elég torz tested lesz. kb a főbb izmok fele hiányzik

2022. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!