Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Krómgyűrű kérdése:

Mennyi idő alatt lehet megtanulni bokszolni? 22/F

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni bokszolni, legalábbis az alapokat (ütések, védekezés, lábmunka), önvédelem céljából mellékesen.


Azonban sokat olvastam az ezzel a sporttal járó agykárosodásról, amit szeretnék elkerülni.


Mennyi az az idő körülbelül, amikor már nagyjából megtanul az ember bokszolni, de nem lesz tőle évek múlva agyilag zokni?


Ti meddig jártatok bokszolni?



2022. febr. 15. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2 év kell egy minimál szinthez. Ennyire nem kell aggódni, egy kezdőt nem fognak szétütni, persze a tapasztaltak kijelölik esetleg a területüket. De edző és edzőtársak kérdése is az idő.
2022. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ott össze barátkozuhatsz valkivel, akivel néha fightoltok. Edzésen azért ne harcra számíts, állóképesség fejlesztés, ütés technikák gyakorlása stb max a végén egy kis fight. Nem kell félni. Aztán meglátod vane hozzá véred, nem a technikai tudáson múlik, aki galamblelkű azt leveri egy képzetlenebb is, ha tudja h helyzet van de nem mer lépni.
2022. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Önvédelem céljából? Téged is gyakran támadnak meg a villamoson? A következő 2 évben, amíg a "minimál szint" nem lesz meg a boksztudásodban, addig mi lesz veled? Előre aggódom érted. Szerintem a következő 2 évben csak akkor mozdulj ki a lakásból, ha edzésre mész. Így minimalizálni tudod a borzalmakat, amik egészen biztosan meg fognak téged találni a sötét, gonosz utcán.
2022. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két válaszadónak a segítséget!


Haramidnak: Borsodban élek ;) Úgyhogy ezzel szerintem megválaszoltam a gúnyos iróniádat. Na persze ráhibáztál részben, igen, szoktak b@szogatni az etnikumok a városban, főleg ha sötéteskor kell keresztül mennem a városon.

2022. febr. 15. 18:46
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
3# sokan így indulnak neki, aztán lehet 30 évig abba se bírja hagyni. Sportol, nő az önbizalma, talán bele is szeret, társaságba van stb. Férfiként aerobikra menjen, vagy mi?
2022. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván nem fognak egy 100 kilóst kopasz állatot össze dobni egy kezdővel.

Védő ruhával szokták csinálni (mert nyilván ez nem UFC hogy most menjél neki mint az ökör).

2 év biztos lesz hogy legalább valamennyire tudjál bokszolni.

3-mas

Tipik szöveg,nyilván az kérdező nem az gettóban(vagy nem tudom hol) lakik,vagy nem Afganisztánban lakik,de mindig lesznek hülyék.

Nyilván nem úgy kell lehozni az kérdés:"Jáj,kis pisimisi vagyok cumi nélkül,mert rám szóltak és most el megyek bokszolgatni",hanem úgy hogy mondjuk van aki megtanulna,meg azért ha mondjuk következő 10 évben valamenyik hülye betamadna kérdezőt,akkor tudja használni az tudását.

2022. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

én továbbra is azt mondom hogy az aki a gyakorikerdesek.hu-n ilyen kérdéseket ír ki, az az életben nem fogja tudni magát megvédeni semmilyen küzdősporttal. kell ám egy személyiség az utcai konfliktusok megnyeréséhez. lakatos gazsinak megvan ez a személyisége. de nyugi, senkivel nem fognak olyan szituk történni amikor boxolgatnia kell a nyílt utcán.

sport szempontjából pedig hazánkban az egyik legjobb választás a box. én hobbista szinten egyáltalán nem aggódnék az agysérüléstől, de nem vagyok szakértő.

2022. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező! Én Szabolcsban élek, úgyhogy a Borsoddal annyira nem ijesztettél meg.

Szoktak csesztetni az etnikumok a városban? És hogyan? Mi történik? Ez ilyen mindennapos? Mi a terved? Megtanulsz bokszolni és majd egy jobb horoggal megsemmisíted őket, csak a következő két évet át kell vészelned? Vagy mi a cél, mester?

2022. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
egy hónap elég
2022. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap? Egy hónap alatt a kesztyűt nem tanulja meg felvenni az egyén, nemhogy a boksz alapjait.
2022. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!