Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni helyesen...

Hogy lehet megtanulni helyesen futni, ha sosem csináltam?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
bal jobb bal, nem szabad összekeverni
2021. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Egy éhes pittbull elől megpróbálsz elfutni egy darab hússal.

Hidd el, zsigerből fog jönni a helyes technika.

2021. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Kezdőként szerintem nem kell túlgondolnod. Élvezd a futást. Később lehet, hogy szükséged lehet speciális edzésekre, mint például futóiskola, intervall edzés, de ha még sohasem futottál komolyan, akkor egyenlőre ne a technikával foglalkozzál, csak kezdjél el lassan kocogni. :)
2021. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legtöbbet technika fejlesztésben az ér, ha rövid repülőket futsz, és akkor ösztönösen fejlődik a technikád. Ezt nem csak egy ideig érdemes csinálni, hanem minden héten legyen olyan edzés, amibe beleteszel néhány rövid sprintet.


Másik ami segíthet, a mezitlábas futás, de azzal óvatosan, eleinte csak keveset, rövideket szabad, mert lábunk a cipőhöz szokott, és mezitláb más, alapból gyenge izomrostokat is megmozgat.

2021. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Tedd be a fülhallgatót a füledbe! A technika jönni fog magától!
2021. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Személyi edző megtaníthat a helyes technikára. Úgy tudom, a Mom Sportközpontban Budapesten van olyan gép is, ami vizsgálja, hogy mennyire megfelelő a futási technikád, és az alapján lehet rajta javítani.

Amíg nem sokat futsz, addig valószínűleg felesleges ilyesmire költeni. Vegyél egy jó futócipőt, és fuss, ahogy jól esik. Ne dőlj nagyon előre közben, az gyakori hiba szokott lenni.

2021. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj a tartásodra, ne görnyedj meg, a légzésre is, legyen mély és egyenletes, a többi jön magától.
2021. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%

Túlspilázod.

Az1.- nek igaza van. A láb mindig kéznél van.

Inkább az edzéselmélet 3 fő szabáláyára ügyelj.


1Fokozatosság.

2. Emelkedő terhelések.Vorsichtig.


3. rendszeresség.

2021. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
gyakran futóiskolázz, és sprintelgess.
2021. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!