Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez szabályos fekvőtámasz? (Video)

Ez szabályos fekvőtámasz? (Video)

Figyelt kérdés

[link]


Nekem úgy tanították h a mellnek majdhogynem érinteni kell a padlót. Nem engedi elég mélyre a felső testét. Viszont a törzsét meg elég mélyre süllyeszti, nem egyenes a testtartás. Sztem ez fél vagy 3/4 fekvő.

Sztem ilyen a helyes fekvőtámasz:

[link]


2022. febr. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ja, az első videón a csóka inkább csak rángatózik.
2022. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első videóban nem nyújtja ki a kezét teljesen.
2022. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A második videóban látott gyakorlatvégrehajtás valóban tökéletes.

Az első videóban a srác nem fekvőtámaszokat csinál, hanem éppen epilepsziás rohamot kap. Annyira nem értem ezeket a "1 minute push up challenge world record" című bullshiteket. Az ilyeneket miatt hiszi azt a sok tudatlan kezdő, meg a sok laikus, hogy a fekvőtámasznak az egyetlen fokmérője az, hogy hányat tudsz belőle megcsinálni. Azzal senki nem foglalkozik, hogy létezik mozgástartomány, meg törzsfeszesség, meg farizom aktiváció, meg lapocka kontroll, meg hasonlók. Ehhez már sajnos érteni is kéne az edzéshez egy picit. Az első videón lévő srác rekordját ugyanazzal a technikával mindjárt itt a szőnyegen megdöntöm, aztán feltöltöm YouTube-ra.

2022. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ujjbegyen csinálta, úgy nem lehet lemenni annyira könnyen, viszont szerintem a gyorsaság is lehet szempont. Emellett a könyöke derékszögbe eresztődött ami azért már elég jó. A chalestenics movement pedig a tornára alapoz, amiben szempont az esztétika és a szabályosság. asszem
2022. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a durva h a srác hivatalos Guiness rekorder. Ebből a bohóckodásból hírnevet szerzett. Illetve karriert csinált, személyi edzőként kezdett dolgozni és rengetegen akarnak hozzá járni, mert ő szerepel a Guiness rekordok könyvében meg konkrétan világhírű lett. Hisz egy magyar sportoldal (csupasport) is írt róla és méltatta, egy indiai személyi edzőről… Mindezt úgy h teljesen szabálytalan amit csinál, konkrétan egy kókler.
2022. febr. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!