Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi miatt mutat a mérleg többet?

Mi miatt mutat a mérleg többet?

Figyelt kérdés

Átlagos testalkatú nő vagyok. 164 cm és 50-54 kg között mozgott a súlyom. De mióta kiköltöztem Bangkokba és elkezdtem a muay thait, azóta felmentem 57-58 ra. Azt hittem rosszul látok, mikor mutatta a mérleg..

Lehetséges 3-4 hónap alatt izomból ennyit "felszedni?"


2022. márc. 17. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ottani kaja kissé kalóriadúsabb lehet 😀
2022. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Teljesen tisztán kajálok itt..

Talán annyi, hogy a combom elég férfiasan izmos lett

2022. márc. 17. 07:57
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem reális, hogy nőként, teljesen "véletlenül", tudatosan megtervezett diéta nélkül, súlyzós edzés nélkül, pusztán muay thai tréninggel feljött rád 3-4 hónap alatt öt kiló izomszövet (vagy még több is). Nyilván erősödtél a muay thai által az előző hónapokban, ehhez és az új mozgásformához pedig adaptálódni kell az izomzatodnak, de ebből én azt tartom reálisnak, hogy egy kiló izom (maximum), egy-két kiló zsír, a többi pedig csak víz. Semmi messzemenő következtetéseket ne vonj le ebből a súlykölönbségből. Simán lehet, hogy tényleg csak kalóriatöbbletben vagy egy picit, ezért gyarapodott a súlyod.

A muay thai egy remek sportág, ami főleg az állóképességedet fejleszti, de ha jó az erőnléti tréning része is, akkor nyilván az izomcsoportjaidat is, azonban pusztán muay thaitól te nem fogsz több kilónyi izomtömeget felszedni évek alatt sem, nemhogy pár hónap alatt. Új, friss izomszövetet naturálban elképesztő nehéz "növeszteni" még progresszív súlyzós edzés és szigorú étrend mellett is. Nem valószínű, hogy te pont egy olyan genetikai csoda vagy, egy olyan félisten, aki tervezetlenül, egy kis küzdősportolástól néhány hónap alatt több kiló száraz izomtömeget képes felszedni.

2022. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Bizony lehetséges. Rendszeres edzéssel és megfelelő táplálkozással, csak úgy mutathat többet a mérleg, ha izmosodtál. Ez történhetett veled.
2022. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

A muay thai nem éppen egy tényleges izomtömeg-fejlesztő mozgásforma, úgyhogy hiába kajálsz mellette tisztán (utálom ezt a jelentés nélküli, szakmaiatlan kifejezést), 99 százalék, hogy rád nem jött fel pár hónap alatt 5-7 kiló izom. Ne viccelj már. Ez progresszív súlyzós edzés, tovább kalóriára és makrotápanyagra pontosan kikalkulált diéta mellett sem reális ilyen nevetségesen csekély idő alatt, nemhogy egy kis küzdősport és "tiszta" kajálgatás mellett. Ha ebből a feljött súlyból 1 kiló izomszövet, akkor már legyél nagyon elégedett, mert már az is páratlan eredmény naturál nőként súlyzós edzés nélkül. De 5-7 kiló új, száraz izomszövet? Ne röhögtessen már senki, biológiai lehetetlenség, pláne így véletlenül, nem tudatosan. De szép is lenne a világ, ha véletlenül, naturál nőként súlyzós edzés és célnak megfelelő étrend nélkül fel lehetne építeni havi több mint 1 kiló izomszövetet. Akkor én már bőven 100 kiló fölött járnék izomtömegben.

Egy picit azért mindenki nézzen utána az edzéstudománynak és a sporttáplálkozásnak, jó?

2022. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Bár ezt a stílust nem igazán értem. Súlyzós edzest 4 éve végzek a lábamon, de akkor tartottam az 54kilót. Most durrant be a lábam a muay thaitól. De tényleg lehet, hogy a sok cukros gyümölcs dobta igy meg a súlyomat. Köszi mkinek!
2022. márc. 17. 09:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy "bedurran a lábad" a muay thaitól, hiszen egy teljesen új mozgásforma a testednek és az izomzatodnak, hiába edzettél eddig súlyzóval lábra. Én erőemelő versenyző vagyok, úgyhogy a nagy súlyos guggolás/felhúzás elég szerves részét képezi az életemnek, mégis elképesztő izomláz tud lenni a combjaimban, amikor a barátaimmal elmegyünk hétvégente biciklitúrára. Ez azért van, mert hiába guggolok 250 kilóval, a hegyi kerékpározás teljesen másfajta terhelést jelent az izomcsoportjaim számára. Úgyhogy a bedurranásból semmilyen következtetést ne vonj le a fejlődésed szempontjából, ugyanis nem jelent semmit.

Biztos vagyok benne, hogy az étkezésbeli változások (kicsi testzsír, kicsi víztartás) okozzák a súlykülönbséget. Az izomtömeg biztosan nem.

2022. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Felső test izmaid nem változtak?
2022. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen. Érzem is, hogy teljesen máshogy dolgozza meg a lábaimat ez a sport. Nem olyan merev, mint a súlyzós edzéseknél.

Igazából mindig bot karom volt a vékony csontozat miatt.. talán a bicepszem és a vállam kicsit izmosodott, meg 2 kocka már látszik a hasamon.

2022. márc. 17. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Idővel megizmosodik mindened majd.
2022. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!