Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy heti 3-4 napon eljusson futni az ember?

Figyelt kérdés

Félmaratonra készülnék.

Nagyon nehéz, mert munka mellett tanulok, baráti programok is vannak, hétvégén egyéb programok, sokszor esik az eső. A parkokba eljutni is idő.


Ezen a héten például voltam kedden és lettem volna csütörtökön, vasárnap, utóbbi napon hosszút, akár 14 kilométert. De baráti programok keresztülhúzták. :D Most ma és holnap tudok menni este, de ma esni fog és amúgy is, egymás után két nap nem olyan jó az én izmaimnak.


Ti hogyan oldjátok meg?


(Annyi, hogy csak munka UTÁN jöhet szóba.)



2022. ápr. 22. 14:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

Elsőnek eldöntöm, hogy van e annyira fontos, hogy minden mást ehhez igazítsak.

Ha igen, akkor megoldódott, ha nem akkor meg nincs értelme a kérdésnek.

2022. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát mindennél és mindenkinél nyilván nem fontosabb, egyfajta hobbi.
2022. ápr. 22. 16:14
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy értettem, hogy sport mindenekfelett.

Ha le akarsz futni egy félmaratont és olyan idő alatt, amire azt mondod, hogy elégedett vagyok az eredménnyel, akkor az nagyjából heti 4-6 óra edzést igényel minimum.

Amennyiben a barátaid vagy a család látja, hogy ez neked fontos és eltökélt vagy,akkor igazodni fognak ők is hozzád, mert úgy alakítják a veled közös programot, hogy pl péntek nem jó, mert János/ Kati akkor jár futni.

Vagy azt mondják, hogy oké legyen kerti sütögetés, de kezdjük kicsit később, hogy te is oda tudj érni.

Vagy van az az opció, hogy ha mindenki másnak jó az időpont, akkor néha azt mondod, bocs srácok,ezt most kihagyom, mert megyek futni.

2022. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

7 perc/km már tök jó idő számomra és nemrég a 14 kilométert ezen belül teljesítettem.



Nehéz, mert a barátoknak is megvan a maguk élete, családtagom 24-48-ban dolgozik, én tanulok, orvosokhoz járok. :/

2022. ápr. 22. 19:07
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen futok, egy ideje munka melletti tanulás mellett is, igaz azóta kevesebbet.

Ott kezdődik, hogy nem elmegyek valahová (pl. parkba) futni, hanem lakástól indulok. Laktam többféle környéken is, mindenhol megtudtam oldani, volt ahol utcán, votl haol parkban, volt ahol erdőben vagy szántóföldön futottam, a mostnai lakhelyem környékén többféle is van, de mindig a lakás elől indulok, ami egy lakótelepen van.


Ami 3-4 éve újdonság volt, és ezzel nagyon meg tudtam növelni az adagomat (februárig, amikor a sulit elkezdtem, 100 km fölött futottam hetente, most 60-70-et), hogy reggel korán felkelek, éa még munka előtt hajnalban futok. Télen még sötétben, van hogy hidegben, de mindig megoldom. Akkor nincs az, hogy este valami program van, és már nem tudok futni.


A harmadik, hogy nem érdemes ragaszkodni fix edzéstervhez. Ha valamiért kimarad, vagy tudod hogy a héten lesz egy nap, amikor futni szoktál, de valami miatt nem fogsz tudni, akkor átszervezed az edzésmunkát, másik nap futsz, vagy másik napra teszed a résztávot, és mindezt ésszel teszed, tehát a módosított tervekben sincs mondjuk olyna, hogy egymás utáni napon túl durva futás legyen. Közben persze érezni fogod, hogy mennyire vagy túledzett vagy aluledzett, és ezt is figyelembe kell venni.


Szintén hasznos, ha nincs a családban más aki fut, de van valami más mozgással járó tevékenység, amit közösen csináltok, akkor ez is hozzáadhat a felkészüléshez, pl. egy hétvégi kiadós túra vagy kerékpározás.

2022. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Egyedül élek amúgy.


Az elmúlt időszakban pont túrák borították fel a készülést többek között, mert 2-3 nap alatt csökkent annyira az izomláz, hogy mertem futni.

Régen, amikor évekig 3-4 kilométer ment, akkor nálunk futottam, most 7-14-eket nem akarok, két hatsávos út, aszfalt, nekem gerincferdülés, illetve lelkileg is hozzáad az, hogy mindig máshol vagyok.


20-25 km van meg hetente, ami tőlem szuper, van jó hatása is.


Hajnalban kelés kizárt.

Alvás rovására SEMMIT. Még a futásnál sokkal fontosabb dolgokat SEM.

Ezen felül a bioritmusom miatt rosszul vagyok, ha 7:30-nál korábban kell kelnem. Így könyörtelen szenvedésen felül a futás se menne. Plusz nőként biztonságosnak sem tartom.



Tehát este kell beleférnie és parkban. Hétvégén napközben ráérek, úgysincs mindig programom (azt nem bírnám :D )

2022. ápr. 22. 21:17
 7/31 A kérdező kommentje:

Vagy így nem fog menni? :D (Akkor ez van.)


Őszre gondolnám, 7 perc/km sebességgel és már volt egy 14-esem.

2022. ápr. 23. 11:05
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván mindenkinek arra van ideje, amire akarja, innentől kezdve nem is értem a kérdést, hiszen ha fontos számodra a futás, akkor megoldod, hogy legyen napi 1 órád rá, ha meg nem, akkor úgyis mindegy. Nekem főállásom és mellékállásom is van, feleségemmel élek tehát nyilván vele is sok időt töltök, ennek ellenére heti 6x edzem (4 futás, heti 50-60 km és 2 spinning, teremben). És látod még gyakorikérdésekre is van időm néha :) Szóval ez csak priorizálás kérdése. Aki tudja, hogy te futsz az elfogadja és alkalmazkodik hozzá, nem hal bele senki ha pont nem abban az 1 órában tervez veled programot amikor sportolni szeretnél, hanem később vagy hamarabb vagy máskor.
2022. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

8-as, ne haragudj, de két állás mellett ilyen brutálsok sport valaminek a rovására megy. Tuti nem alszol eleget és még valami más is.

Az 1 óra futás nem 1 óra, átöltözés, odaérés, bemelegítés, haza, zuhany.

Aznap már mást nem fogsz csinálni.



A kötelességeid egy részére van időd, közel se arra, amit akarsz.

2022. ápr. 25. 08:47
 10/31 A kérdező kommentje:

Ma munka után órám van estig, holnap is dolgom van munka után estig, tegnap egész napos programom volt, két beadandó határideje is esedékes a héten.


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogyan lehet beiktatni egy tényleg komolyabb edzést az életbe úgy, hogy a futás nyilván milliomodrangú. Azért 8-9 órát kell aludni, baráti kapcsolatokat nem szabad hanyagolni, munkaidőt le kell dolgozni, ebédidővel, nincs 100%-os home office, az egyetemen se kellene sorban bukni mindenből. Hetente egyszer-kétszer megyek orvosi vizsgálatra és nemsokára járnom kell fogászatra is. Én-idő is kell, amikor igazi flowba kerül az ember, mert voltaképpen csak ezért élünk.


Hogyan csinálnátok a helyemben CSAK ESTE?

2022. ápr. 25. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!