Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajanlanatok...

Milyen sportot ajanlanatok egy magas vernyomassal rendelkezonek?

Figyelt kérdés

22 eves fiu vagyok. Regen szerettem sportolni, de munka mellett sokszor nem volt mar ra erom, es nem is ereztem szukseget. Most viszont ugy hozta az elet, hogy a fizikai munkat lecsereltem irodaira, aminek az 50%-a raadasul home office, igy nagyon keveset mozgok. A testemen is meglatszik, de foleg a kozerzetem es a hangulatom az, ami valtoztatasra szorul. Gondoltam a kondi termi edzesre, de a vernyomasom magam (atlagosan 140, de 160 is szokott lenni) es a koleszterinem is. Emiatt a kondi szerintem nem johet szoba, es amugy sem latok mar abban semmi elvezetet, unalmas. Valami izgalmasabb, inkabb allokepessegi sport kellene.


Ti mit javasolnatok? Mi az amit lehet magas vernyomassal vegezni (es esetleg javitana is rajta)?

Nekem a kerekparozas jutott hirtelen eszembe, csak a kornyekemen nem sok kerekpar ut van. Koszi elore is!


2022. máj. 9. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Kezdetnek kezdj el sétálni, napi 20-30 perc már számítani fog.
2022. máj. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben sétálj el gyalog a dokihoz, hogy írjon fel vérnyomáscsökkentőt, és valamelyik koleszterin csökkentőt. Utána sétálj el a gyógyszertárba, és váltsd ki a recepteket, és szorgalmasan vedd be az utasítás szerint.

Ugyanis lehet sportolni magas vérnyomással és magas koleszterin szinttel is, de a gyógyszerek nélkül jó eséllyel kaphatsz agyvérzést vagy egyéb nem kivánatos dolgokat.

Ha leszoksz a cigiről, az kb 20-30%-kal csökkenti a koleszterin szintet és kb 20%-al a vérnyomást.

Amikor mindezekkel megvagy, akkor mehetsz akár konditerembe, akár uszodába, akár kerékpártúrákra hétvégeken a haverokkal. Fontos, hogy ne hirtelen ugorj bele kemény edzésbe, hanem fokozatosan emeld az adagokat, bármelyik sportot is választod.

2022. máj. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben orvos és vigyétek lejjebb a vérnyomásodat.
2022. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem a sima víz vált be. Persze mellette nem zabalom tele magam, meg nem eszem édességet. De amíg nem ittam csak vizet nem volt az igazi. Napi pár liter sima víz, csap vagy palackos. Nekem pár óra alatt levitte. 145/95-ről 117/73-ra
2022. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy vagy? Kaptál gyógyszert?
2022. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!