Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál érdemes mérni a pulzust?

Futásnál érdemes mérni a pulzust?

Figyelt kérdés
Ehhez kell egy külön eszköz meg telefonalkalmazás vagy,hogy működik? Illetve időt,km-t is jobb ha mérjük?

2022. máj. 11. 22:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt mondom, hogy ne legyen okosóra, mondom,m nekem is van, pusztán azt mondom, csak pulzusmérés miatt felesleges... ebből szokott az lenni, hogy vesznek valami pontattlan olcsó szart, ami mégcsak nem is a valóságot mutatja egy csomószor... de egy rendes okosóranak ami direkt edzére lett kitalalva, van rengeteg hasznos funkciója a pulzusmérésen túl is...

Pl egy garmin fenix 7

2022. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

Pulzus alapú futóedzés nagyon jó módszer, ha fejlődni szeretnél, és szeretnéd elkerülni a gyakori lesérüléseket. Olvass utána!

Ezt a módszert viszont csak úgy tudod gyakorolni, ha precízen méred közben a pulzusodat, amihez kell valamilyen eszköz. Első lépésben egy Lidl-ös futó óra pulzuspánttal is megteszi.


Persze ha csak minden mérés nélkül hetente lefutsz háromszor 5-6 km-t egy kényelmes tempóban, az is jó az egészségednek, csak ezzel nem sokat fogsz fejlődni. Kikapcsolódásnak, relaxációnak, a testednek ez is jót tesz. A legfontosabb minden esetben a rendszeresség.

2022. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12


Igazából miért nem?

Én mérem a pulzusomat, de eddig nem aggódtam rajta túlzottan, most kezdek jobban odafigyelni rá. Heti pont 3, kényelmes tempójú futás van meg, a magam örömére, ha túlzottan követnék szabályokat, pont az örömét venné el. És mégis fejlődök, sőt, magamhoz képest gyorsan. Lassan megvan a félmaraton. És élvezem és nem csinálom ki az izmaimat (pedig az enyéimet könnyű kicsinálni).


Ha alacsonyabb pulzuson edzenék, akkor az egyértelmű, hogy biztonságosabb lenne, DE miért fejlődnék gyorsabban?

2022. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Az is kérdés ám kinek mi a "sok" fejlődés...

Nekem az is "sok" volt hogy óra vagy bármi kütyü nélkül a 20méter egybefüggő futástól eljutottam a 10km-ig.

2022. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13-nak:

#12-es vagyok. Tök jó, hogy neked ilyen jól megy. Valószínűleg jó testi adottságaid vannak a futáshoz.

A mérésses futás nem kell, hogy elegye a futás örömét, inkább szisztematikusságot hoz bele. Egy jól felépített edzésnek pedig pont az az egyik célja, hogy az egyéni képességednek megfelelő terhelést kapd, ne készítsd ki az izmaidat izületeidet.

Olyat nem is mondtam, hogy alacsonyabb pulzussal fuss. Nem tudom milyen tartományban futsz.

Sőt érdemes többféle pulzustartományban futni, de azt is csak akkor tudod megvalósítani, ha méred.

Érdemes intervall és fartlek futásokat is betenni.

De ezek csak javaslatok. Ha rendszeresen futsz, már többet teszel mint a legtöbb ember. :)

2022. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15


Hát, ha neked ezek nem veszik el a sport maradék örömét, akkor hajrá.

Én személyesen pont a hétköznapok előre meghatározott monoton rutinjából, szabályaiból szeretnék kitörni akkor is, amikor sportolok.


Amúgy miért is nem lehet szerinted fejlődni a kellemes, csak úgy elmegyek futni edzésektől??? Maximum lassabban vagy az ember nem jut el a maratonig (addig ne is akarjon), de miért ne lehetne fejlődni?

Heti 3-4 edzés, 1 hosszú, több rövid, hossz növelése max az előző heti hossz 10%-ával, ne köpd ki a tüdőd és nagy baj nem lehet, szerintem. Lehetőleg puha talajon és ne szmogos helyen. Aki csak azért fut, mert valami sport kell, annak miért kell ennél több vagy miért ne tudna fejlődni ennyitől?



(Én látatlanban is merem állítani, hogy bárki, aki a saját örömére fut, magasabb pulzussal fut, mint a nagy könyv szerint kellene, akár egy 20-30-cal is. Nem pont az a lényege a pulzus alapú edzéseknek, hogy ezt visszafogd?)

2022. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok ismét.

Azt hiszem mi ketten nagyon másképp gondolkodunk a sportról, szóval nem próbállak meggyőzni semmiről. :)

De nincs ezzel semmi baj. Nincs egyetlen, nindennél jobb módszer.


Szerintem nincs elég információd a pulzus alapú edzésről, és ez a felület nem alkalmas arra hogy itt hosszan kifejtsem. Ha érdekel, olvass utána! Google barátod nagyon sok mindent el tud mondani, nálam szakértőbb módon.


Ha pedig csak futni akarsz komolyabb kontrol nélkül, és kellően fejlődsz így is, akkor valamit biztosan jól csinálsz. ;) Élvezd és folyatasd még hosszú évekig jó egészségben!

2022. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem nincs elég információd a pulzus alapú edzésről, és ez a felület nem alkalmas arra hogy itt hosszan kifejtsem."


Az a baj, hogy nem akarom megtudni azt, hogy azzal, amit csinálok, tönkreteszem az izmaimat, az ízületeimet és a szívemet is. :D Tudom, hogy túl magas pulzussal futok, de így megy és valamiért nem jelez a szervezetem sem. Na jó, 2 órás futásnál már érzek különbséget, de 1-1,5 óráig garantáltan nincs.


Ha egyszer célom lesz a maraton, akkor azt csakis személyi edzővel, félmaratonig sz.v.sz. elegendő az, ha kimegyek futócipőben, egy-két alapelvet betartok és igyekszem visszább fogni a tempót. Most a héten 18,5 km volt meg 7 perces kilométerekkel, na ez majdnem jó pulzussal, nekem ez fejlődés a köbön.


Nem tudom, miért ne lehetne fejlődni saját örömre való sportolással...

Én kézisúlyzózásban, úszásban és bicajban szoktam, sőt, túrában is, amikor épp ezek az elsőrendű sportjaim.


Ismerem magam, soha nem fogom komolyabban venni a futást, ráadásul pár évig csinálhatom csak, mert szülés, stb, egyrészt szívbetegként (nekem a billentyűgond az, hiszen szívműtétet vetít előre és addig is befolyásolja a mindennapokat), másrészt szülés után, gyerek mellett kizárt.

2022. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!