Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az rendben van, hogy fokozatos...

Az rendben van, hogy fokozatosan térek vissza?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdődött, hogy elkaptam egy nagyon ronda tüdőgyulladást, két hétig az ágyat nyomtam, illetve erős antibiotiukum kúrán voltam. Jelenleg még szedek gyógyszert a hét végéig, de idő közben átcsúsztam a harmadik hétbe. Előtte rendszeresen edzettem, heti 4 alkalommal 2 órát. A betegség miatt feljött rám +2 kiló, ami nem lenne gond, de viszont zsírosodtam is. Tegnap próbáltam edzeni, nem ment, mert valami miatt gyengének érzem magam. Ma ismét nekiálltam, kb fél órát bírtam, ez kardió volt, meg hasprés, ez után kifulladtam. Azt terveztem el, hogy minden nap kicsivel többet csinálok, szerintetek ez jó ötlet? Borzalmasan érzem magam, elhagyatottnak, és egyáltalán nem érzem jól magam, ha azt látom, hogy leépülök. A másik meg az, hogy eszek. :-D Előtte azért próbáltam kalóriadeficitben maradni, de úgy látom ez valamiért most nem megy, mivel kívánja a szervezet az ételt. Nem egészségtelen kajákat tömök magamba, hanem ilyen fitt készételeket, és sajnos sütit :-D Nem tudom, fullra össze vagyok zavarodva, és ijesztő, hogy ennyire le vagyok gyengülve.

2022. máj. 12. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Több hétnyi betegség és antibiotikum kúra után ne csodálkozz semmin. Ilyenkor csak az az egy fontos, hogy az egyén meggyógyuljon. Amíg nem vagy teljesen, száz százalékosan gyógyult, addig "ne térj vissza" az edzésbe. Nem vagy versenysportoló, nem készülsz bajnokságra, nem lesz címmérkőzésed, nem hajt a tatár, nem sietsz sehova. Akkor minek stresszelsz azon, hogy a gyógyulási fázisban nem bírod tartani a diétát? Még jó, hogy nem, ilyenkor nem is szabad diétázgatni. Meg nem bírsz edzeni? Több hétnyi egészségügyi probléma után mit vártál?

Sokkal jobban kiszúrsz magaddal, ha úgy kezdesz el teljesen feleslegesen hősködni, hogy nem vagy gyógyult. Szerinted mi az a hatalmas dolog, amitől téged három-négy hét kihagyás megfosztana? Olyan elképesztő izomtömeg van rajtad? Nem hiszem. Három-négy hét kihagyást kb. egy-két hét alatt hoz vissza az ember, csak mondom.

2022. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!