Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerinckimélö hasizomgyakorlato...

Gerinckimélö hasizomgyakorlatok kezdönek ?

Figyelt kérdés

Sok éve nem sportoltam semmit, nemrég próbálom elkezdeni.

Viszont a gerincemet nem nagyon szabad terhelni, mert hajlamos vagyok gerincsérvre, ezért a legtöbb hasizom-gyakorlat kiesik.

Csak otthon végezhetö gyakorlatok jöhetnek egyelöre szóba.


Minden segítö választ elöre is köszönök.



#hasizomgyakorlat #gerinc kimélö
2022. jún. 6. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelműen a plank, és annak variációi. A plank az egyenes hasizom mellett a törzs egyéb izmait is edzi, sőt még számos egyéb izomcsoportot (comb, pectoralis, vállöv, stb.) is. Gyógytorna szempontjából is alapvető, pláne gerinc problémák esetén, hiszen pont azokat a segédizmokat és mélyizmokat erősíti, amik többek között a porckorongsérv elkerüléséért felelősek.
2022. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mit értesz variációk alatt?

Meg a plank nem statikus valami? Hogy erösít így izmokat? (Bocs, nem igazán vagyok ezzel képben)

2022. jún. 6. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Pont a statikussága miatt erősíti az végrehajtás közben izometrikusan megfeszülő izmokat. Ez a lényege a planknek. Itt pedig néhány variáció:

https://www.youtube.com/watch?v=k9w2LJAZ1iY

2022. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A helyes plankben folyamatosan feszül a comb, has, farizom. Akinek nem az csal. És amint kipróbálod rá fogsz jönni hogy tényleg erősít.


Amúgy ennyi testbajjal edzőhöz vagy gyógytornászhoz kéne menni. Talán jó gyakrolat a dead bug/döglött bogár. Keress rá.

2022. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha olimpikonoknak jó a plank, akkor kérdező talán neked is elég lesz
2022. jún. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, mindenképpen ki fogom próbálni.

Igazán nincs komoly bajom, csak nem vagyok fiatal, viszont rájöttem, hogy valamit kezdenem kell, mielött teljesen leépül minden izmom.

Még egyszer, nagyon köszönöm, hogy idöt szántál rám, meg segítettél.

2022. jún. 7. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!