Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha elkezdek sportolni,mindenké...

Ha elkezdek sportolni,mindenképpen fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Szeretnék feszesebb testet,most,hogy "letudtam a gyerekeket". Végre maradt is rajtam +7 kiló szülés óta. Előtte vékony voltam nagyon és zavart,most viszont így jobban érzem magam,magabiztosabb is vagyok.


A testem nem a régi már,főleg hastájékon,mellben (szoptatások miatt).


Ha most elkezdek sportolni,lefog menni az a pár kiló plusz is? Mert azt meg nem szeretném🙄


Nyilván tudom,hogy a mozgás égeti a zsírt és valamennyit leadunk olyankor,de van vmi módja annak,hogy ne fogyjak túl sokat és tudjam tartani a súlyom?


30N


2022. jún. 7. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni, hiába sportolsz. Számold a kalóriákat, ha emiatt aggódsz. Csak akkor fogsz fogyni, ha a matek szerint, a konkrét számok szerint több kalóriát égetsz el, mint amennyit étellel/itallal beviszel.
2022. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előző írta, csak elég kalóriát kell bevinni. Sokszor meg van ez kérdezve amúgy és én is többször leírtam már. Én most heti hatszor végzek súlyzós edzést és kardiózok is napi szinten nem keveset. Folyamatosan nő a testtömegem mert párszáz kalóriával többet viszek be mint amennyi a nyugalmi kalóriaszükségletem + amit mozgással elégetek. Csak ki kell tapasztalni nálad ez mennyi.
2022. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,akkor így nyugodtabban állok neki.

Rúdtánc mennyire hozhat eredményt? Ugyanis arra gondoltam. Vagy súlyzózást ajánlanátok inkább (kis súllyal)?

2022. jún. 8. 06:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A súlyzós edzés akkor működik, ha a progresszió elvének folyamatosan megfelel a terved, azaz ha a súlyok fokozatosan emelkednek. Ha te a súlyzós edzést úgy képzeled el, hogy fágsz pár óvodás kézisúlyzót, aztán azokkal maszatolsz, annak sok értelme nem lesz hosszútávú fejlődés szempontjából.

A rúdtánc viszont tök jó. A rúdtánc tulajdonképpen egy saját testsúlyos edzésmódszer, egy street workout variáció. Erőben, izomzatban, hajlékonyságban, mobilitásban nagyon sokat tud dobni.

2022. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat,akkor maradok a rúdtáncnál :)
2022. jún. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!