Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jók különböző küzdősportok?

Mire jók különböző küzdősportok?

Figyelt kérdés

Mostanában kutakodtam kicsit a témában, és már nem tudom hol, de olvastam, hogy a taekwondo az a hajlekonyságot, az állóképességet és az ügyességet fejleszti. Erre lennék kíváncsi, hogy különböző sportok mit fejlesztenek.

Azért akarok valamilyen küzdő sportba (nulla tapasztalattal) belekezdeni, mert szeretnék kicsit harcképesebb és sportosabb lenni. Fiatal nőként kicsit nyugodtabb lennék, ha lenne esélyem megvédeni magam.

Illetve személyes tapasztalatokat, ajánlásokat is elfogadok, hogy ki mit ajánl, miért szereti, miért jó stb., mert még nem döntöttem el, hogy milyen sportot akarok űzni. Ami leginkább érdekel, az a taekwondo, illetve krav maga. Előbbi azért, mivel érdekesen hangzik és valamiért szimpatikus, viszont ha jól tudom sok felszerelés van hozzá, ami drága. A második az meg nagyon intenzív, és elvileg önvédelemre az egyik legjobb.

Köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 11. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ha önvédelem, akkor krav maga.


Ha sportolni akarsz, akkor meg az, amelyik


1. Foglalkozik felnőtt kezdőkkel.

2. Közel, könnyen elérhető helyen van, ahova nem nyűg elmenned akár egy húzós nap után sem.

3. Vannak nők, hogy ne te legyél az egyetlen.

4. Ahol te is jól érzed magad.


Fejlődni mindenhol fogsz, hatékony önvédelemre egyiktől sem leszel képes még évekig, de a rendszeres sporttal járó előnyöket az első perctől tapasztalhatod.

2022. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Az összes önvédelmi bullshitet, mint például a krav maga, defendó, kerüld, semmire nem jók.


Egyébként meg az összes küzdősport ad: fizikumot, erőnlétet, állóképességet, gyorsaságot, kitartást, fejleszti a fájdalomtűrő képességet és valamennyi harcértéket, a harcérték a stílustól függ.


A taekwondo pont nem tesz utcai harcossá, de szórakoztató stílus, ha tetszik, csináld. Eleve küzdősportra nem azért megyünk, hogy utcán verekedjünk.


Amiket kerülni kell, azok az olyan edzések, ahol nincs rendes erőnléti és állóképességi edzés, valamint sparring. Sok kungfu, karate, krav maga iskola ilyen. Nem véletlenül nem szabad ilyeneket csinálni. A küzdősportoknak a sportértéke a lényeg, az pedig óriási. Egy jó kis box, bjj vagy akár taekwondo is rendesen megmozgat, megerősít, jó a szívnek, tüdőnek, a küzdősportok a legjobb sportok, úgyhogy mindenképpen érdemes csinálni őket, ha érdekel és tetszenek, de akkor már tényleg rendesen csináld, rendes stílusra menj. Ha csak ez a kettő opció játszik, hogy taekwondo vagy krav maga, akkor mivel a krav maga azonnal kuka, egyértelműen maradt a taekwondo. De nézz le boxra vagy bjj-re is, ha teheted, mert 100%-ig biztos vagyok benne, hogy azok is nagyon tetszenének.

2022. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A box valamiért nem tetszik. Lehet pont emiatt is tetszik a taekwondo, hogy ott nem ütnek (elsősorban), hanem rúgnak. A bjj meg ha jól tudom hasonlít a birkózásra, abban is sok fetrengés van, ami nekem annyira nem szimpatikus. Nem csak ez a kettő van, de ezek ragadtak meg kicsit jobban.
2022. jún. 11. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Menj bátran taekwondora, ha az szimpatikus. Arra figyelj, hogy az edzés jó legyen, azaz legyen kemény erő és állóképességi edzés, illetve sparring. Ha ezek vannak, akkor hajrá! 👍🥋
2022. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi az a sparring?
2022. jún. 12. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
A taekwondo nem valami jó önvédelemre, túlságosan rúgás centrikus, ütni nem tanít meg. Utcán meg nem érdemes rúgni
2022. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!