Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Min múlik, hogy bizonyos...

Min múlik, hogy bizonyos emberek hihetetlenül gyorsan fejlődnek, vagy épp a semmiből is képesek komolyabb teljesítményre és utána sincs semmi bajuk?

Figyelt kérdés

Tavaly körbetekertük a Fertő-tavat páran barátok. Én ott voltam jó súllyal, 1 év rendszeres sporttal a hátam mögött (és előtte is sportoltam, csak nem rendszeresen), de volt olyan, aki túlsúlyos és nem sportol. Én az emelkedőkön lemaradtam, a végefelé tolnom is kellett rajtuk, a tempójukat alig bírtam, a téridületeim 3 napig teljesen kivoltak, nagyon fájtak és a combizmaim is csak közel 1 hét után jöttek helyre. A túlsúlyos, nem sportoló csajszinak egyetlen (!) problémája volt, az, hogy a szebbik felét dörzsölte a nyereg.


Egy kollégám simán leteker 100 kilométereket pár óra alatt, úgy, hogy nem sportol kirívóan sokat és az elmúlt hónapokban nem is bringázott sokat, sőt, keveset.


Hallani olyanról, hogy emberek 4-6 hónap alatt felkészülnek a semmiből a félmaratonra, vagy 50 évesen pár hónap alatt több száz kilométeres bicajozásra, vagy 60 évesen 1 év uszodába járás után egész gyorsan úszik és átússza a Balatont, vagy 55 évesen, úgy, hoy régen futott, de mostanában elég erősen hanyagolta és most súlsúlyos, szinte nulla felkészüléssel 100 kilométeres terepfutás. Vagy abszolút semmit se sportoló, kissé túlsúlyos, dohányzó negyvenes nő a semmiből 20 kilométeres gyalogtúrát. Vagy egy nem sportoló, kissé túlsúlyos annyira nem fullad ki az emelkedőn, hogy hangosan panaszkodik.


"Miből vannak" ezek az emberek? Ennyire brutál jó lehet valakinek a genetikája?


Semmi extrát nem tudok róluk, akikre azt írtam, nem sportolnak, azok tényleg nem sportolnak. Az étkezése senkinek se extra, sőt, akik eszembe jutottak példaként, pont zömében egészségtelenül étkeznek.


Én például olyan időszakban, amikor nem nullát, de kevesebbet sportoltam, 20 kilométeres túrán nagyon fájt a combom, az emelkedők után 2-3 perccel bírtam kimondani az első szót, a 15. kilométer után azt vártam, mikor csuklok össze, annyira kimerültem és 4 nap erős izomláz várt rám. Most rég bicajoztam, 40 kilométertől tuti kész lennék.


Akik ilyen vasgyúrók, azok miből vannak?


2022. jún. 28. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom te lemész edzeni tekersz egy órát,vagy futsz egy órát és ennyi?

Nekik nem ilyen egy edzés hidd el. És átvernek ha te azt elhiszed hogy nincs edzés múltja egyiknek sem.

2022. jún. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekik több a vörös izomrost, neked a fehér lehet túlsúlyban. Testépítéssel próbálkozz inkább.
2022. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát aki ennyire brutálul fejlődik vagy ennyire sokat bír a semmiből, annak több az izma? Mennyi múlik egyáltalán az izmokon?
2022. jún. 30. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem....vannak úgynevezett fehér és vörös izomrostok. Röviden es tömören, a fehér inkább erős, de gyorsan fáradt, a vörös gyengébb de jobban teljesít hosszú távon. Az emberek teste különböző arányokban tartalmaz fehér és vörös izomrostokat. Bővebb informáciokért kutakudj a neten.
2022. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem látszik rajta még mozoghat otthon egymagában. Felül a szobabiciklira aztán teker közben meg nézi a TV-t. Nen is biztos hogy lefogy tőle, ha úgy eszik.
2022. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, akikről beszélgetés során kiderül, hogy semmit se sportolnak, azok nem hinném, hogy direkt hazudnak...
2022. jún. 30. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!