Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy az L-Carnitinet...

Olvastam, hogy az L-Carnitinet kombinálom sportolással, hatásosabb a zsírégetés. De a szedésével nem vagyok tisztában, folyamatosan kell szedni, vagy csak edzés előtt? (pl heti 3x? )

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
"Szerepe elsősorban a sejtek mitokondriumaiban játszódó zsíranyagcserében rejlik.A karnitin elősegíti a zsírok felhasználását mert magához köti a zsírsavakat és ezzel lehetővé teszi az áthaladásukat a mitochondrál membránon a sejtbe ahol fontos energia keletkezik a sejt működése szempontjából." Szedd minden nap. Napi 2000mg-al érdemes kezdeni és lehet később emelni az adagját. 500mg-os részekben érdemes éhgyomra bevenni illetve sport elött fél órával. Egyszerre túl sok bevétele nem javasolt ugyanis 1000mg felett már nem tudja a szervezet feldolgozni.
2008. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Napi MAX 4000mg

Pl: Reggel felkelsz, benyomsz 1000mg L-Carnitint fel orara ra tekersz 40-60 percet szobabicajon ez egy jo kezdes... a folytatast rad bizom.

(Tigi)

2008. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont,h carnitinből belehet nyomni rengeteget. Csak az a lényeg,h egyszerre ne legyen több 1000mg-nél. Lehet sokkal többet is bevenni akár 10.000mg-t is, de nem egyenes arányosan nő a hatása ezért a 4000mg egy átlagosan jó napi bevitel. Illetve 4000mg fölött egyéni érzékenység kijöhet hasmenés formájában, vagy ha nem építi fel és egyik napról a másikra kezdi el szedni akkor is kijöhet 4000fölött, de ha szép fokozatosan emeli heti 500al akkor lehet magasabb dózist is szedni.
2008. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!