Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen paraméterekre érdemes...

Milyen paraméterekre érdemes figyelni elliptikus tréner vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Gondolom a legfontosabb a lendkerék tömege. Mennyinek kell lennie, hogy hosszú évekig kiszolgáljon és ne legyen túl könnyű vele az edzés? Én magamtól olyan 12-14 kg körülire gondoltam.

Azt gondolnám, hogy lényeges lehet a motorvezéreltség és a mágneses fékrendszer, de ezekben annyira már nem vagyok biztos.

Illetve mekkora lépéshosszal kalkuláljak? Itt is a nagyobb a jobb, mint a lendkeréknél vagy egyénre szabott az optimális méret?

Én 186 cm magas 80 kg körüli férfi vagyok, ilyen paraméterek mentén ezt néztem elsőre ki: [link]


Mi a véleményetek? Minden segítséget nagyon köszönök!


Egyébként évek óta fáj a térdem és nincs rá megoldás, viszont mozogni szeretnék, ezért futás helyett, úszás mellett használnám az eszközt.



2022. júl. 9. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

eddig akárkit láttam ilyesmit venni, mind befürdött vele

egy év múlva már csak a helyet foglalta

ezt azért nem árt, ha számításba veszed

2022. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez azt jelenti, hogy nem használta ,de miért nem? nem vált be vagy lustaság? amúgy nekem is van aki vállfákra rakott ingeket tart rajta, mondtam is neki hogy megvenném tőle, de nem adja el..

vagy magával ellipszis trénerrel van a gond?

2022. júl. 9. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle testedző gépnél ezt látom. Az ember egyszer csak kifogy a lelkesedésből, aztán elfelejti.
2022. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nálam nem foglalta, 14 éves korom óta (17 éve) van szobabiciklim és használom is. Szóval ha komolyan gondolod, zene be, én marha jókat edzettem otthon, nem lett porfogó a gép.

Amúgy én is most szeretnék elliptikus trénerre váltani, szintén terdproblemak miatt. Sajna a kérdéseidre nem tudok válaszolni, de szerintem jó ötlet beruházni rá, ha nem zavar a monotonitás. Atérded miatt kérd ki egy doki véleményét sporttevékenység elkezdése előtt, nem ártana egy ortopediai vizsgálat sem.

2022. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Na mit lett az eliptikus trénerből ?

Akarok venni én is , csak kiváncsi vagyok a hosszútávú tapasztalatokra.

jan. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
még nem vettem, attól tartok hogy nagyon beremgne tőle a szomszéd lakás alattam/mellettem ezért kicsit tartok a megvételétől.. :(
jan. 31. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!