Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebellben el lehet jutni...

Kettlebellben el lehet jutni arra a szintre, hogy a 80 kg-os bellel is menjen pl. a katonai nyomás?

Figyelt kérdés
Átlagos Gipsz Jakab emberként, olyan hét év alatt? Még csak 16kg-ossal csinálom.

2022. júl. 26. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Induljunk ki a sima fej fölé nyomásból (a régi súlyemelő gyakorlat): ott amatőr szinten jó, ha valaki kinyomja a testsúlyának megfelelő súlyt egyszer, ha mondjuk a testsúlyának 1,3-szeresét ki tudja nyomni fej fölé (a láb segítsége nélkül), azt már elit szintnek lehet tekinteni:


[link]


Ezek alapján egy átlagember soha nem fog 80 kg-os kettlebell-lel katonai nyomást végezni.

2022. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én most 85kg vagyok, szóval akkor a maximális reális súly 40kg körül van. Erre a szintre hét év alatt el lehet jutni?

Illetve akkor minek van 80kg-os kettlebell?

2022. júl. 26. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annyi idő alatt el lehet jutni olyan szintre.

Nem tudom, hogy mire használnak 80 kg-os kettlebellt.

2022. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
7 ev mulva mi lesz?
2022. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3 év BSC + 2 év MSC + 2 év PHD

Szóval igazából semmi, csak egy etalon.

2022. júl. 27. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Szted ezen mulik hogy valaki etalon e?
2022. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem? Csak most (bár megkésve) szeptembertől kezdem az egyetemet, és szeretném, ha meglenne, mire végzek. Addigra majdnem öreg harminc éves leszek.
2022. júl. 27. 20:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Röviden: nem valószínű. Bővebben: egyszer láttam egy videót, ahol egy orosz kinyom egy 70 kilós bellt, ráadásul zárt sarokkal. Felvenni a bellt legalább olyan nehéz volt, mint kinyomni. Egy 80 kilós kézisúlyzhoz képest extra nehezítés, hogy csavarja ki magát a kezedből, mert a súlypontja a fogáshoz képest oldalt van. Aki kinyom 100 kilós kézisúlyzót, nem biztos, hogy kinyomja a 80 kilós bellt, sőt, biztos nem. Fogtam már 80 kilós bellt, fél kézzel el is emelem a földről, meg is tartom, de ennyi. Érzem, hogy már swing közben elrepülnék. Másik dolog, ha kinyomsz 80 kilót fej fölé, akkor a dolog transzfer hatása miatt 200 kg körül lehet/lesz a fekvenyomásod. Ehhez annyit, hogy láttam sok erőemelőt, akik aztán tényleg specifikusan erre edzenek és évek alatt se jut el a többségük a 200 kiló közelébe se. Ez kapcsolódik a harmadik dologhoz, ami a testalkat. Ha alacsony vagy, rövidek a karjaid, akkor sokkal nagyobb esélyed van, mintha magas lennél, hosszú karokkal. Bár a 80 kg szerintem irreális, van olyan, hogy kettlebell beast challenge, ahol 48 kilós bellt kell kinyomni (meg húzódzkodni, illetve fél lábbal guggolni). Ehhez van sok edzésterv, stratégia a neten, ha ez megy, akkor szerintem tudni fogod magad is a választ a kérdésedre.
2022. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha viszonylag magas vagyok, tömzsi testtel, de hosszú végtagokkal, akkor azért remélem még nem esélytelen számomra a beast challange.

És lehetséges ez úgy, hogy maradok kb. 85 kg?

2022. júl. 29. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül lehetséges 85 kilósan is. A tömegnél fontosabb a testzsírszázalék - ezzel együtt szinte biztos, hogy a nyomás lesz a legnehezebb és az is igaz, hogy ennél az egy gyakorlatnál előny a magasabb tömeg, hisz arányosan kisebb a súly. Ha 120 kiló vagy, akkor a saját tömeged 40%-át kell kinyomnod, ha 85 kiló vagy, akkor majd a 60%-át.
2022. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!