Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úszás vagy a kondi terem...

Úszás vagy a kondi terem hatásosabb?

Figyelt kérdés

Most voltam orvosnál és az orvosom ,mondta ,hogy rossz a tartásom.kb 1 éve nem edzek semmit és gondoltam ,hogy augusztus 10-körül újra elkezdek edzeni.

Viszont nem tudom ,hogy melyik sport fajta lenne jó nekem,az úszás vagy maga az edzőterem/kondi.Sovány alkat vagyok ,hardgainer 196 cm és 75kg.

Melyik lenne jobb nekem vajon? Mind a kettőt szívesen csinálnám,talán most az úszást jobban hiszen még sose jártam így úszni bérlettel stb.


Tapasztalatokat,tanácsokat előre is köszönöm.

További szép napot :)



2022. júl. 29. 16:48
A kérdező szavazást indított:
kondi
úszás
18 szavazat
 1/10 anonim válasza:
42%
Húzd ki magad, amikor mész. Egyébként az úszás az jót tesz neki.
2022. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, hogy mi okozza a rossz tartást. Rounded shoulders, gerinferdülés, vagy mi? Egyeztetned kéne gyógytornásszal, hogy ő milyen mozgásformát ajánl számodra. Az biztos, hogy a konditermi mell-bicepszezés semmit nem fog javítani az ortopédiai problémáidon (akár még ronthat is rajtuk). Persze az izomtömeg növelése, és a célzott izomcsoportok erősítése javíthat a testtartásbeli problémákon, de még egyszer mondom, hogy ez adott problémától függ, ezért kell megkérdezni esetedben egy gyógytornászt.
2022. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Mixeld a kettőt. Gyerekkoromban rendszeresen úsztam úgy hogy mellé magas és sovány voltam. Mire végeztem képes voltam felzabálni a hűtőt de alig híztam mert az úszás rengeteg kalóriát égetett. Tanulj meg húzódzkodni és edz a hátadra mint az állat, jó lesz majd a tartásod ha pakolsz egy kis izmot magadra. 20 kilót simán felszedhetsz.
2022. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen gyógytornászom,sima alkalmassági vizsgálaton voltam és szokták mondani különböző orvosok. A célom a tömegnövelés illetve a helyes testartásom visszahozása,mixelni a kettőt nem fogom tudni ,mert nem tudom megengedni magamnak sajnos,ezért vagyok "választás" előtt most.
2022. júl. 29. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Testtartás javítására jobb az úszás. Izomtömeg növelésére jobb a súlyzós edzés.
2022. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Senkinek nincsen gyógytornásza. Keress fel egyet, vagy szólj anyukádéknak, és keresnek ők neked. Vagy írj privátot, és segítek. Mindenképpen egy gyógytornász szakvéleménye alapján kezdj bele egy új mozgásformába, pláne ha tartásjavító céljaid vannak. Attól nem lesz jobb a tartásod, mert lemész heti háromszor a konditerembe gépeket rángatni, de attól se, ha leúszol pár hosszt mellben a medencében.
2022. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani. Kisgyerek korom óta ferde a gerincem, most már felnőtt vagyok, jobb nem lesz. Gyerekként iskola orvos/gerincferdültekkel foglalkozó orvos mindig csak simán rávágta, hogy menj úszni. Szóval a gyerekkorom jelentős részét végigsportoltam, részben versenyszerűen, triatlon, úszás és hasonlók. Tartásom semmivel nem lett jobb. Ahhoz hogy javuljon a tartásod erősebb gerincmerevítő izom kellenek. Izmosodáshoz pedig ENNI kell. Ez az amit én sose csináltam illetve sajnálták is tőlünk az ételt gyerekként. Szóval gyógytorna kell, utána pedig mehet a lassú progresszív szabad súlyos edzés, lehetőleg edző bevonásával. A ferde gerinc miatt sok gerinc/csípő nyújtás fog kelleni. Mondjuk mindenkinek kéne de a többség úgyse edz normálisan alsótestre. Úszással még étrend mellett is minimális izmot fogsz építeni, kb. gyógytorna szint, de akkor már hatékonyabb a direkt gyógytorna.
2022. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajna nekem ez a rossz székem miatt alakulhatott ki,konkrét ferdülésem nincsen csak nem tartom folyamatosan egyenesen magamat mert nem "kényelmes"
2022. júl. 29. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem rendbetette a tartasom a kondi. Tomegnovelesre is jobb, bar az foleg a kajan mulik
2022. júl. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gerincedre az úszás sokkal jobb lenne, de ha sovány vagy, akkor a kondi volna hatásosabb. Természetesen az úszással is lehet izom tömeget növelni, de rengeteg kcal elégetsz vele (kifejezetten jó kardiónak), ami megfogja nehezíteni tömeg növekedésed (még többet kell enned, ami elképzelhető, hogy nem fog menni). Míg, ha konditerembe jársz, akkor azért ott egy konkrét izomcsoportot fogsz edzeni egy nap. Kevesebb kalóriát fogsz elégetni ezeknek köszönhetően és így gyorsabban tehetsz szert nagyobb izomzatra.
2022. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!