Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném megtanulni katázni(k...

Szeretném megtanulni katázni(karate) de nem akarok elmenni edzésre,tudom pedig jó lenne stb…Nem önvèdelmi cèlból hanem testedzés és egészség megőrzés céljából. Ajánlanátok könyvet,oktató videót,Kata fajtát?

Figyelt kérdés
Ha rosszul írtam,helytelenül ne szavazzatok érte.Azért kivehető mit szeretnék.Köszi

2022. aug. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először jó lenne megcélozni egy karate stílust. Egész máshogy járják a látszólag majdnem ugyanolyan katákat. Meg tényleg nem sok értelme van, ha nincs, aki megmutassa, melyik mozdulatnál mit is csinálsz pontosan. De nem is ez a cél, értem. Könyvet nem tudok, de nézelődhetsz a Youtube-on, a videók száma végtelen.
2022. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván,nézelődök youtube-on de a tapasztalatokra vagyok kíváncsi
2022. aug. 5. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészség megőrzés a célod, akkor inkább jógázz, nem? Abból rengeteg videó van az interneten.


Kata = formagyakorlat. Alapból nem önvédelemre való. Alapelveket tanít meg.


Járok edzeni (nem karate), ahol csinálunk formagyakorlatokat. De egyrészt, ezek nincsenek meg az interneten. Másrészt, hiába gondolom, hogy tudom, hogyan kell őket csinálni, mégis jó, hogy ott van az edző és kijavít, ha mégse csinálom jól. Harmadrészt meg egészség megőrzés célját se fogja így önmagában teljesíteni, mivel nem ettől lesz jobb az izomtónusom, vagy fejlődik ki az izommemóriám, hanem az edzésektől és a folyamatos gyakorlástól.

2022. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Katákat lehet találni az interneten, pl shotokan, kyokushin(remélem helyesen írom) stb... A katák nehézségét abbol is látod hogy hogyan csinálják, ha szögletesen akkor kezdőknek való( persze ettől még ugyan úgy nehéz), ha kerekített egy kicsit vagy több kisebb mozdulat van benne akkor az már haladó, ha szeretnéd helyesen megtanulni akkor szerintem tükör elött próbálgasd, vagy vedd fel videóra és hasonlítsd össze a videóval amit gyakorolsz. Remélem tudtam segíteni Hali
2022. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Katákat találsz a YouTube-on de nem fogod tudni hogy hogyan kell a technikákat jól csinálni ha nem mutatja meg valaki aki ért hozzá, nagyon sok dologra kell egyszerre figyelni. Menj el edzésre vagy ha csak testedzés céljából akarod csinálj valami mást. Amúgy először a Tekki katákat, a Kihon katákat és a Pinan/Heian katákat ajánlanám a többi mester kata.
2022. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 A Tekki Nidan, Tekki Sandan is mesterkata, a Taikyoku katák pedig a leginkább kezdőknek való tanuló katák, úgy tudom - shotokanosként legalábbis így tanultam, más stílusnál lehet, hogy máshogy van.
2022. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%
Szia. Először keress egy stílust. Én a shotokant ajánlom nagyon. Egyébként a katák fent vannak youtubeon, de ha a shotokan stílust választod így találod meg őket: Shotokan Kata 1/2/3...
2022. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!