Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés szétbontása a nap...

Edzés szétbontása a nap különböző részeire?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egy saját testsúlyos edzéstervet. Kicsi izmosodás, esztétikusabb kinézet elérése lenne a cél. Sajnos munkáim mellett nem jut idő/energia arra, hogy reggelente vagy esténként még félórát-órát edzzek. A munkában viszont naponta többször van 10-15 perc üresjárat. Arra gondoltam, hogy ezekbe az üresjáratokba bontanám szét az edzést. Egyszerű példa.: ha az edzésben 3x20 fekvőtámasz, 3x30 felülés, akkor 3 szünet mindegyikében megcsinálok mondjuk 20 fekvőt 30 felülést. Tételezzünk fel egy az edzéstervhez illő kiegyensúlyozott étrendet.

Mennyivel kevésbé hatásos így, mintha egyben csinálnám az egészet?



2022. aug. 9. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Alapból ebbe az "edzéstervben" nincs semmi progresszió. Önmagába felülés meg fekvőtámaszokkal nem fogsz megizmosodni.


Szval sem egyben sem külön nem hatékony. Arról nem beszélve h be kéne melegíteni mielőtt nekiállsz bárminek

2022. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak izegsz-mozogsz egy kicsit (jumping jack és társai), könnyed, bemelegítés nélkül sem megterhelő gyakorlatokat végzel, az ártani nem fog, de meglátszani sem. A közérzetednek viszont lehet, hogy használna, szóval csináld csak, de számolj vele, hogy kinézet szempontjából nem sokat fog érni (ha ez az elsődleges motiváció). De ennyi időbe tényleg lehetetlen bemelegítést és nyújtását bepréselni, úgyhogy maradnak a laza ugrándozások, ha ülőmunkád van (meg egyébként sem árt), a vállat, nyakat, hátat átmozgató gyakorlatok. De az se normális, hogy nincs napi 1 szabad órád, amikor csak magaddal törődnél (pl. sport). Vagy be tudnád kalkulálni, csak nem szeretnéd, vagy agyonhajszolod magad, ami megint nem jó :(.
2022. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ártani nem ártasz vele, de ahogy eddig írták, minimális változás lesz, 15 perc nagyon kevés.

Ha tényleg ennyire elfoglalt vagy hét közben én péntek-szombat-vasárnapot szánnám rá egy rendes PPL felosztásra.

2022. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Gondoltam, hogy hatástalan lesz, de azért megpróbáltam, hátha valaki másként látja :D A kérdésben írt edzéstervet csak példának írtam, nyilván kicsit komplexebbet terveztem csinálni mint x felülés meg y fekvő :)

A szabadidő hiánya sajnos tényleg valós probléma nálam, 6:30-kor kelek, hogy beérjek 8-ra melózni, fél 5-ig ott vagyok, aztán rohanok át másik helyre, ott vagyok ~10-ig, kb.11-re hazaérek már csak zuhanyozni van erőm és ágynak menni éjfél körül, mert másnap megint ébresztő 6:30-kor. Nem egészséges, de most legalább egy hónapig így lesz. Lehet megpróbálom az utolsó válaszadó tanácsát és beiktatom hétvégére.

2022. aug. 10. 02:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben - nem az izmosodás miatt, hanem közérzet- és egészségjavítás céljából - nagyon is jó lenne, ha a 10-15 perces üresjáratokat mozgással töltenéd. Átmozgatnád a nyakad, hátad, kicsit fölvernéd a pulzusod. A munkádban is hatékonyabb leszel tőle.
2022. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!