Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy hívják vagy hívták régen...

Hogy hívják vagy hívták régen a művészi tornában vagy a ritmikus sportgimnasztikában azt a mozdulatot, amikor valaki hídból úgy áll föl, hogy a lábával hagyja el előbb a talajt?

Figyelt kérdés
Kiskoromban, már jó régen, sok évtizede művészi tornáztam sok éven át (4-től 12 éves koromig=8 éven át) és ez a mozdulat volt a karrierem egyik csúcsapontja (a másik a gerendán spárga), amikor végül abbahagytam, és mind a két "csúcsfeladatom" sokéves gyakorlásom eredménye volt persze, de arra emlékszem a legjobban, hogy erre annyira vágytam, hogy képes legyek rá, annyira akartam, hogy folyton ezt mantráztam, most meg még a nevét is elfelejtettem már öregségemben... :D Tán vmi bóvli vagy vmi ilyesmi neve volt, külföldies hangzású szó...

2022. aug. 15. 13:45
 1/9 Metionin ***** válasza:
100%
Bógni lesz az.
2022. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is bógni a neve annak a gyakorlatnak.
2022. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg!!! Köszi!!!
2022. aug. 15. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Csak el ne rotsd a gyakorkatot, mert ha elszakad az ínszalagod, akkor bőgni fogsz.
2022. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg bírnád még csinálni ezt a gyakorlatot, ha újra gyakorolnád? :)
2022. aug. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem igen. Negyven évesen is.
2022. aug. 21. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Uuhhh, az nem semmi! Én is negyvenes korosztály vagyok, kicsit jobban kell figyelnem bizonyos mozdulatokra. Ezek szerint Te azóta is rendszeresen mozogsz, sportolsz valamit? 🙂
2022. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az túlzás, valamennyire rendszeresen, de sokkal kevésbé intenzíven. Viszont érzem magamban a hívást, az erőt, de tán csak mert az élettársam viszont heti öt napon edz aikidot és én is szoktam az edzőtermében lenni edzésen kívül, és vonz a nagy puha szőnyeg, hogy mi mindent csinálhatnék, ha formában tartanám magam...


Szóval valahol tökre kár, hogy nem csinálok semmit ezzel az energiámmal végül is...

2022. aug. 21. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent, pl újra begyakorolhatnád azokat a gyakorlatokat, amiket egykoron napról napra végeztél. :)

Van ilyan ismerősöm, aki csinálta a művészi tornát, egészen kicsi korától kezdve kb 10-12 éves koráig. Jót tesz, bármilyen korban. Arra emlékszem, hogy én tini voltam és szégyen szemre fiúként nem voltak olyan tónusos izmaim, mint neki lány létére 7-8 évesen. 💪🏻😊

2022. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!