Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Totál kezdő horgász vagyok,...

Totál kezdő horgász vagyok, hogyan kell az orsót használni?

Figyelt kérdés

Nincs horgász rokonom, a papám horgászott, de már meghalt és nem tanított semmit. Spro Bluearc 9300-as orsóm van. Van valakinek ilyen orsója vagy volt? Arra lennék kíváncsi, hogy a zsinórvezető görgőn hogy kell átvezetni a damilt(ezen a típuson),és hogy bedobáskor miért nem mozdul meg a zsinór? Nem repül be a damil, helyette a bottal együtt himbálózik ha megpróbálom bedobni(mintha a bot végéhez lenne fixálva). Miért lehet ez?

Nagyon örülnék a tanácsoknak, például hogyan kell bedobni, féket beállítani, stb. Eddig kétszer mentem horgászni, de egyik esetben sem sikerült bedobnom se a horgot, és mindkét esetben az orsóra tekeresett a damil.

Örülnék ha segítenétek!



2022. aug. 29. 22:40
 1/10 anonim válasza:
Megfogod, bedobod a vízbe és ha érzed hogy húz, te is elkezded húzni.Ennyike.
2022. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. aug. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es, nem érted hogy nem tudom bedobni? Nem tudom mit rontok el, de ha megpróbálom bedobni akkor a damil a bottal együtt rezeg és megsem mozdul a damil.
2022. aug. 30. 11:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Kérlek adjátok tanácsot, miért van ez!
2022. aug. 30. 16:23
 5/10 anonim válasza:
amikor készülsz bedobni, fogd le a damilt az orsó felett a bot testhez,aztán miközben fogod, váltsd át a hajtókart az orsón, így hátra lendíted a botot és mikor előre suhintod el kell engedni a damilt, és be van dobva, ez után a hajtókart vissza kell zárni
2022. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, azt mondod akkor így befog menni és nem lesz olyan mintha a bot végéhez lenne ragasztva? Még azt szeretném tudni hogy ezen a típuson(Spro BlueArc 9300-n) hogy kell átvezetni a damilt a zsinórvezető gőrgőn, mert először ahogy próbáltam, akkor ha átváltottam a felkapókart akkor kiakadt a damil és leesett a földre szerelékestül.
2022. aug. 30. 20:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre is válaszoljatok kérlek, fontos!
2022. aug. 30. 20:51
 8/10 anonim válasza:
Ez normális, hogyha a felkapókart áthajtod azzal a szerelék a földre fog esni, épp ezért kell ahogy mondtam letartani az orsó felett a bothoz és így nem fog le esni
2022. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdésem lenne, hogy kell megfeszíteni a damilt ha bedobtam, mert így nagy hasa van és nehezen veszem észre a kapást?!
2022. szept. 3. 09:14
 10/10 anonim válasza:
Úgy hogy a spiccet le teszed a víz alá ameddig elsüllyed és elkezded vissza tekerni a damilt és megfeszül
2022. szept. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!