Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy csomagkézbesítőt hasznosan...

Egy csomagkézbesítőt hasznosan segíti(erősíti),ha saját testsúlyos edzéseket végez?

Figyelt kérdés
A munka lényege:napi kb 100db csomag(1-40kg) furgonba berakása és ezek házhoz vitele.Min 80 ki-beszállás az autóba,odavinni a csomagokat a házhoz,ebből kb 30-40szer emeletre felvinni. Ez a munka az egész testet igénybe veszi(láb,gerinc,felsőtest). Ha a saját testsúlyos edzéseket végzek ez a munka könnyebbé válik egy idő után?
2022. szept. 5. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal igen.
2022. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MadSeal ***** válasza:

Hát, az attól függ. Fekvőtámoszok és nehezebb tárgyak cipelése közt elég kevés az átfedés, de ha az ember teljesen edzetlen, vannak olyan sajáttestsúlyos gyakorlatok, amik segíthetnek, főleg amik a lábat, törzs izmait, alkart és bicepszet edzik.

Erősember edzés + kardio jobb lenne, de pusztán a munka során is fejlődnöd kellene.

2022. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez ennél tényleg bonyolultabb. Én erőemelő versenyző vagyok, simán felhúzom a 240 kilót, simán kinyomom a 170 kilót, hozzá vagyok edződve a nagy súlyokhoz, mégis amikor öcsémnek segítettem bútort pakolni, vagy amikor haveroméknál garázst építettünk, akkor azért rohadtul ki voltam fáradva nap végére. Ez ilyen, egy tapasztalt költöztető vagy egy tapasztalt kőműves sokkal jobban bírja az ilyesmi, mert ők ehhez vannak hozzáedződve. Ők meg a 60 kilót nem tudnák kinyomni fekve, mert nincsenek hozzáedződve, és ez így van rendjén.

Ha meg akarsz edződni a csomagkézbesítében, akkor csomagot kell kézbesítened. A munkádhoz adaptálódni fog a tested, ne aggódj. Ettől függetlenül tudjuk, hogy a fizikai munkák a valóságban nem éppen testépítő mozgásformák, hanem sokkal inkább testLEépítők, de ha neked ez a melód, akkor ehhez kell adaptálódni, ez van. Ha szükségét érzed, akkor nyugodtan toljad a munka mellett a saját testsúlyos edzést, de vigyázz, fizikai munka mellett könnyű túledzésbe, túlterhelésbe kerülni, amiből hogy ha nem tudsz megfelelően reagálni, akkor ebből kialakulhatnak különböző mozgásszervi problémák.

2022. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!