Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért leszek nehezebb azonnal,...

Miért leszek nehezebb azonnal, ha sportolni kezdek?

Figyelt kérdés
Itt nem izomépülésről van szó. Arra gondolok, hogy mikor elkezdek komolyabban edzeni egy kihagyás után azonnal nehezebb leszek 1-2 kilóval. Minden nap mérem magam, stagnál a súlyom, de mikor edzek mondjuk egy órát, ugyan annyit iszom és nem eszem irreálisan többet, másnap egy kilóval több vagyok reggel. Ennyi idő alatt nem szedhettem fel nyilvánvalóan egy kiló izmot. Csak kíváncsi vagyok hogy mi történik a szervezetben ami ezt okozza. Ezt gyakran tapasztaltam, és azt is, hogy amikor abbahagyom mondjuk egy hétre, könnyebb is leszek. A vízzel történhet esetleg valami, remélem tettem fel buta kérdést, de laikus vagyok ilyen téren.

2022. szept. 10. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

"A vízzel történhet esetleg valami"

Igen, ennyi, nyugi. 1-2 kilós súlyingadozás, csak víz, só, salak, széklet, anyagcsere melléktermék, nem tényleges hízás.

2022. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdeti sokkot kap a tested az edzéstől, elindul a vízvisszatartás, ami átmeneti súlynövekedéssel jár. Ha folytonos lesz az edzés ez a folyamat hamar megfordul.
2022. szept. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!