Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szulonek visszatartani a...

Szulonek visszatartani a "gyereket" a sporttol?

Figyelt kérdés

Szoval en nagyon szeretek futni es mostmar jarok gym-be is.


Amiota elmondtam anyamnak a futast azota mondja, hogy jaj bele lehet halni meg ilyenek, azota probal lebeszelni rola, en meg nem nagyon akarom abbahagyni... Mit mondjak neki? Mar mondtam hogy csak jot tesz meg ilyenek egy heten kb 3x megyek, hazudni meg nem akarok neki



2022. szept. 19. 17:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Erdekfeszito
2022. szept. 19. 17:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Belehalni? A hobbi szintű sportba?... Tényleg csak jót teszel magaddal, ne foglalkozz vele, más mit szól hozzá.
2022. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

"jaj bele lehet halni"

Ha elüt a villamos, egyébként nem lehet belehalni a hobbi kocogásba. Viszont a semmitettevésbe és az edzés hiányába bele lehet halni, úgyhogy nyugodtan fuss.

2022. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet, tovabb fogok futni, neki is probaltam elmagyarazni de ugy tunik a fake news beszippantotta, mindegy.
2022. szept. 19. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Hát tényleg történnek hirtelen szívhalálok és elég sok.

Egy bizonyos életkorig a hirtelen szívhalálok többsége sport közben következik be. Hobbisport is!



Ha futsz, menj el kardiológushoz előbb!

Ne hajtsd meg magad!

COVID esetén hagyj ki teljesen pár hetet, nagyon gyakori a szívszövődmény!! Általam követett futók esetén fordult elő (mostanában).

Egyéb felsőlégúti betegségeknél várd ki a tünetmentességet!

2022. szept. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#5

Ez hülyeség, persze mindenbe bele lehet halni de csak azért mert elmész futni nem kell kardiológushoz rohangálni hacsak nem tudod hogy van valamilyen gondod konkrétan.


Akik meghalnak azok sokszor teljesítményfokozók hatására kerülnek ilyen állapotba, legyen az hobbi vagy élsportoló.

2022. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6



Ha nem mész el szűrésre, honnan tudod, van-e gondod?



Nagyon gyakori a hirtelen szívleállás és pont akkor, ha túlhajtod magad versenyen vagy ha fertőzés után rejtett szívizomgyulladásod van, vagy egyebek.

2022. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#7 Ezeknek általában vannak jelei és nem derült égből áll meg a szíved.


Légszomj és fájdalom a legelterjedtebb tünete a dolognak. Ha pedig a családodban van szívprobléma akkor egyértelműen érdemes szűrésre menni

2022. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy épp semmi tünete nincsen.


Nézz utána, komolyabb futás esetén kötelező a kardiológia.



Én futórendezvényekre való nevezéshez kötelezővé tenném. Főleg, ahogy sokan hajtják magukat.

2022. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!