Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Torokfájós futók, biciklisek,...

Torokfájós futók, biciklisek, hogyan kerülitek el, hogy ősszel, télen a hideg levegőtől megfájduljon a torkotok?

Figyelt kérdés
Sál a nyakamra természetesen nekem elengedhetetlen.

2022. okt. 2. 09:32
 1/7 Hellmano ***** válasza:
61%
Bár én nem vagyok torokfájós, de annyi, hogy télen felrakok egy nyakvédőt, amit ha kell felhúzok az orrom alá vagy, ha nagyon hideg van, akkor az orromra is. Meg egy nyakas kabát vagy pulcsi még pluszban. Egyébként én azt látom, hogy rengetegen úgy bicikliznek, hogy végig a szájukon veszik a levegőt és ez nyáron még elmegy (bár én undorodom tőle, mikor látom velem szembe jönni a tátogó embereket, akik alig kapnak levegőt) télen viszont, ha folytatja ezt a szájon levegő vételt, akkor hamarabb bedurran a torka is. Először a légzést kellene mindenkinek megtanulni, amit úgy látom senki nem igen foglalkozik vele, pedig szinte minden sport alapja a légzés is...
2022. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

40 éve bicajozok, soha nem volt ilyen problémám....

Nem tátott szájjal bicajozok. :-D

2022. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Épp azért nem vagyok torokfájós, mert nyáron is kint futok, bringázok, és megszokta a szervezetem.


Sálat utoljára akkor hordtam, mikor anyám gyerekkoromban rám erőszakolta, egyébként annyi, hogy a leghidegebb időben nyakas futó felsőben vagy garbóban (nyakas pulóver) futok.

2022. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1: köszi az eddigi egyetlen hasznos választ, én is a számra húzom a sálat, vagy az orromra, csak az orromnál gátolja az oxigénbejutást, ezért erősebben kell lélegezni, ezért gyorsabban átmegy a sálon a levegő, ezért kevésbé melegíti fel... meg ugye lecsapódik a pára előbb-utóbb a sálra.
2022. okt. 2. 12:47
 5/7 Hellmano ***** válasza:
#4 vegyél egy nyakvédőt az elég hosszú ahhoz, hogy a nyakadon a pólód vagy a pulcsid alá tűrd a végét és felhúzd akár az orrodig is és mivel gumirozott így a légzés alatta orral is normálisnak tűnik csak néha lekell húzni, mert ugye a minuszba az orrból előjön kis váladék időnként a huzamosabb sport után :D
2022. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Köszi hogy leírtad, úgy néz ki, a tiéd az egyetlen létező megoldás.
2022. okt. 2. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Tatott szajjal futok 3 orakat minusztizben is. Sose betegszem le.
2022. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!