Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni mezítláb...

Szeretnék elkezdeni mezítláb túrázni, kirándulni. Mikre kell figyelni és hogyan érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam és hallottam róla hogy sok jótékony hatása van pl gerincferdülésre és lúdtalpra is jó a mezítlábas séta. Arra gondoltam hogy mivel most amúgy is már ősz van, hideg idő és nem tudok belekezdeni, tavaszig megpróbálok rá felkészülni.

Szóval várok minden tanácsot és tapasztalatot aki jártas a témában hogy mire érdemes figyelni mennyire vált be stb.



2022. okt. 7. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Túrázás az kicsit túlzás, mert ahol komolyabb terep van, ott cipőből is erős talpú kéne, mezitláb szó szerint elvérzel. Sétálni érdemes mezitláb, én futni is szoktam néha füvön vagy rekortánon mezitláb.


Amit tudni kell, hogy nem lesz szuper lábbőröd, mert sokat jársz metitláb, kicsit keményedhet, de összességében sérülékeny marad. Arra viszont jóy hogy a járásodat vagy ha futsz, a futásodat fejlessze.

2022. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze én sem olyan sziklás-szúrós terepre gondoltam ahol még egyébként is jobban kell figyelni de ha egy-két rövid kavicsos szakasz lenne az még szerintem belefér. Inkább ilyen erdei útvonalak ahol több a földes út mondjuk.


Futni nem futok de kirándulni szeretek és gondoltam miért ne próbáljam meg kellemeset a hasznossal.

Hát igen az nekem is eszembe jutott hogy így kicsit megkeményedhet a talpam. Erre neked van valami megoldásod?

Tartáson amúgy mennyire javít?

2022. okt. 8. 00:08
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

elsőre meg kell tanulnod mezítláb járni. veszel egy Skinners-t és abban mászkálsz mindenhova. először rövid távokat, figyelve arra hogy jársz. (nézz erről youtube videókat) emellé vehetsz barefoot cipőt is, ha még mindig tetszik.

azért előbb Skinners-t mert az csak 20k, míg rgy jó barefoot cipő 40-50k, persze ki lehet fogni akciót is

a Skinnersbrn mászkálhatsz erdőben is nem fog szúrni a sok kis kavics, ágacska. elvileg üvegszilánkokon is lehet benne ugrálni.

cseh cég, ne a kínai másolatot vedd

2022. okt. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :)

Ezekben a mezítláb cipőkben viszont én nem vagyok biztos.. vagyis lehet hogy eleinte szükségem lesz rá de később gondolom elhagyható mert akkor én már nem csak félig szeretnék mezítláb lenni hanem rendesen érezni is mi van a talpam alatt.

2022. okt. 8. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék semmilyen cipőt. Először kezdj el könnyebb terepeken mezítláb járkálni, aztán idővel nehezíts (hosszabb időtartam, nehezebb szakaszok, hidegebb időjárás). Ha sokáig csinálod, megszokod, és ez lesz a természetes.

Amíg nincs meg a magabiztosságod és a rutinod, addig legyen a táskádban cipő, hogy felvehesd, ha valami baj van.

Évek óta rendszeresen kint (is) mezítláb sportolok (télen-nyáron). Ha néha túrázok, ott is leveszem a cipőt (bár nagyon sziklás terepen nem szoktam menni), illetve futópadon is rendszeresen mezítláb futok (nem kocogok, hanem rendesen futok). Már nem is lenne kedvem cipőben sportolni (legfeljebb csak akkor, ha valami miatt veszélyes lenne a terep).

2022. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Télen az érdekes lehet kint mezítláb, főleg hóban :D

Kezdésként mit javasol az? Egy sima park hogy hozzászokjak?

2022. okt. 8. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


A havat is megszokod (viszont mozgásban kell maradni, legalábbis nekem), de szerintem mindig fontos, hogy bármikor legyen lehetőséged cipőt húzni, ha valami gond adódna.

Egy sima park kezdésnek tökéletes.

2022. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A feleségemmel mi is mezítláb vagyunk, amikor csak lehet. Mi is könnyebb terepeken kezdtünk, egyre hosszabb ideig, majd jöhettek a nehezebb terepek. Természetesen sziklás, köves terepet hanyagoljuk, oda azért túracipő kell. A hideget valóban megszokja az ember. Olyannyira, hogy mi télen is rövidnadrágban és pólóban túrázunk, ha lehet mezítláb. Természetesen mindig van nálunk azért melegebb ruha és cipő, és persze meleg ital. Mindez azért mentálisan is felkészültséget igényel, bár minél többet gyakorolja ezt az ember, annál természetesebbé válik.
2022. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért vicces hogy a sziklás terepre szerintetek nem lehet mezítláb közlekedni, gondolom őseink is messzire elkerülték ezeket
2022. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Nem, inkább az a vicces, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.

2022. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!