Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon nagy...

Miért van Magyarországon nagy ellenszenv a vadászokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a hatályos törvények szerint igen szigorú a vadászat szabályozása, így nem lehet csak úgy "kedvtelésből" csinálni. Szóval ez mitől más pl. egy disznóvágástól?

2022. nov. 15. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

De, lehet kedvtelésből csinálni, ha eleget fizetsz akkor terepjáróval kivisznek, és 10 méterről lőheted le a már hetek óta kifigyelt vadat egy fűtött magaslesből, whiskeyt kortyolgatva. Na, ez sem szimpatikus nekem. Meg az sem, hogy hagyják elszaporodni a vadat, hogy sok fizetős vadászt ki tudjanak szolgálni, közben mindenki más szív miatta, főleg az autósok és a gazdálkodók.


A másik személyesebb, az eddigi összes vadász akit ismertem, bunkó paraszt, és úgy gondolja, csak övé az erdő, más be ne tegye a lábát.

2022. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Huhh, én írtam egy szép hosszú választ, de inkább maradjunk annál, amit egyest írt. Kb én is ezeket írtam, csak nem ilyen szépen 😅😅
2022. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos, valóban rengeteg olyan vadász van, aki csak úgy időtöltésből/ kedvtelésből vadászik, azok akik a természetjárás és az állatvilág szerelmesei és tisztában vannak a magyarországi vadállomány viszonyaival, és amellett hogy vadásznak, tisztelik is az egészet, na abból van igazán kevés. Pedig valahogy így kellene kinézzen a dolog. Az is lehet egy jó vadászat, ha nem lősz épp semmit. Ezzel a mondatommal valószínűleg a vadászok többsége sajnos nem értene egyet.

Üdv.

2022. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cubina válasza:
0%

Mert állatokat gyilkolnak kedvtelésből. Nem azért, mert éheznek és csak az állat leölése árán maradhatnának életben, egyszerűen élvezik a gyilkosságot, és még fizetnek is érte. Sokan kiteszik a falukra utána és büszkén nézik, mutatogatják másoknak a szerencsétlen teremtmény kitömött fejét/akármijét.

Kellene olyan engedély is, hogy körbezárják ezeket a gyilkosokat, és rájuk lehet vadászni, szanaszét lőni őket, ugyanazt csinálni velük, amit őt csináltak.

A lelőtt állat többet ért, mint az a lény, aki ilyen gonoszságot művel és még büszke is rá.

2022. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mert az átlagemberhez képest gazdagabbak, és nagyképűbbek. Azért.
ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!