Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy csak...

Mennyire igaz az, hogy csak iskolai testneveléssel nem lehet komolyabb külsőt elérni? (Fiúknál elsősorban izmosság, lányoknál nem teljesen.)

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A tesiórától semmiképpen. Arra jó, hogy leadják az anyagot, megtanuljál bukfencezni, zsugorfejenállni, alap szinten röplabdázni, ilyenek. Azért nem lehet rendesen edzeni, mert mindenki más szinten van, és sokak teljesen lusták hozzá.
2022. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
Az bonyolult lenne és kéne hozzá felszerelés. Sima tesiórának is lehetne alapvetően értelme. Nyújtást, bemelegítést, jóga szerű talajgyakorlatokat meg lehetne normálisan tanítani szerintem ilyen szekrényugrás meg magasugrás dolgok helyett. Időnként kidodóbzni se rossz.
2022. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12.

De azt se felejtsük el, hogy a jógához társul a gyakorlatokon kívül egy nagyon kemény filozófia is, amit úgy kell átadni, hogy megfelelően megértse az illető. Sőt, az, hogy valaki tudja a jógafilozófiát, még nem jelenti azt, hogy taníthatja is.

2022. nov. 26. 10:47
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

"mi értelme van az ilyen jellegű testnevelésnek?"

Nem sok. Pont ez a baj. Sajnos az egész magyar közoktatásnak hosszú évtizedek óta nem sok értelme van. Minden mozgás jobb, mint a nulla mozgás, ahogy minden megtanult lecke jobb, mint a nulla megtanult lecke, de az ember 6 éves korától 18-20 éves koráig ül az iskolapadban (most az egyetemet hagyjuk, ott vannak színvonalas képzések), ami rengeteg idő, ennek az időnek mégis elképesztő kis százaléka térül meg. Én például a komplett középiskolát matek kettessekkel hoztam le. Ha kaptam egy hármast, akkor anyámék pezsgőt bontottak otthon. Külön órára is jártam, mégis mindig kettes. A tanár is minden órán elmondta, hogy nálam hülyébb matekost még nem látott pályafutása során. Aztán érettségi után egy biztosítónál helyezkedtem el, ahol láss csodát, számokkal kell foglalkoznom, matekolnom kell. Milyen érdekes, hogy jó vagyok a munkámban, többször voltam előléptetve, magas a jutalékom is. Hoppá, pedig én szar matekos vagyok, nem tudok függvényt rajzolni, meg halmazokat karikázni, mégis értek a számokhoz. Ez hogy lehet? Azért, mert az iskolának sajnos köze nincs a valósághoz.

Bátyám volt olyan félév, amikor megbukott tesiből. Most egy híres ökölvívó egyesületnél (direkt nem mondom a nevét, bocsi) elismert szakedző. Akkor hogy van ez? Pedig ő nagyon szar volt tesiből a suliban, hát akkor ő alkalmatlan a sportra, nem? Hát nem, ugyanis az iskolai tesi órás kidobósozásoknak és szekrényugrásoknak köze nincs a gyakorlati sporttevékenységhez.

Egyébként a testnevelés oktatásnak az kéne célként kitűzni, hogy az ember a ballagás után úgy kerüljön ki a világba, hogy nem egy gerincferdüléses csőd, hanem egy fit egyén, aki hajlékony, erős és van állóképessége. Ami még fontos cél lenne, hogy a diákok minél több mozgásformával, minél több sportággal MINŐSÉGI módon megismerkedjenek. Nem, a bemelegítő kötélmászás és a levezető kosárra dobálás nem minőségi megismerkedés különböző sportágakkal. De tényleg kár a testnevelés órákra kihegyezni a magyar közoktatás csődjét. Sajnos az egész rendszer alapjaiban le van maradva és el van cseszve.

2022. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó a tesi, mert x óra padban ülés után jól esik egy kicsit mozogni. Illetve hát igen, ez is jobb mint a semmi.. De modell alkatot tényleg ne várj tőle.
2022. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!