Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzés tervet tudnátok...

Milyen edzés tervet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
177cm magas 67kg és 16 éves vagyok és szeretnék izmosabb/erősebb lenni csak nem tudom, hogy miből és mennyit kéne csinálnom, ahoz, hogy pár hónap múlva legyen valami eredménye. Ehez szeretnék tanácsot kérni.

2013. nov. 23. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Először étrend legyen rendben(Fehérje,Ch<-Szénhidrát,Multivitamin).

[link]


Utána edzés terv, a Kezdő tömegnövelés-ből nézz ki egy szimpatikust.

[link]

2013. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Szia! Az igazi erő, magabiztosság és hasznos, nem csak dekoratív izmok eléréséhez ajánlom a Fegyencedzés c. könyvet. Nagyon hasznos, érdekes könyv a legszimpatikusabb, saját, egyéni fejlődésre épülő edzésterv amit eddig láttam. Nekem megvan a könyv, nagyon megfogott és már el is kezdtem. Viszont türelem kell hozzá. Sajnos a média a fejekbe táplálja az "itt és most" elvet, nem csoda, ha az ember hajtja magát, aztán amikor nem jön az eredmény gyorsan, vagy egyáltalán nem, esetleg sérülés van a nem megfelelő technika miatt, akkor feladja.


Ez a könyv nem csak fegyenceknek van. Olyan gyakorlatok vannak benne, amit a régi rómaiak (pl. olimpiára készülésnek), és görögök (pl. spártai harcosok)használtak testedzésnek. Nem kizárólag profi sportolóknak, hanem akár kezdőknek, vagy lányoknak is. A börtönökben maradt fent és öröklődött tovább ez a fajta edzés, mivel ott nem szaporodtak gomba mód az edzőtermek, ahol kíméletlenül, az ízületek sérülésére fittyet hányva, felpumpált izmokra vadásznak az emberek.


Tényleg teljes szívből ajánlom!

2013. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Fegyencedzés: saját testsúllyal végzett gyakorlatok, teljesen ingyenes, és megtanulod használni is az izmot, amit magadra pakolsz!
2013. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

85: undorító, ahogy reklámozod itt a fegyencet közben szolídan a súlyzós edzést ostorozva.

Dekoratív izmok?? Menj már a francba..

2013. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Megtanulod használni? Miért, mondd el, hogy miért veszed több hasznát annak, hogy 1 kézzel tudsz fekvőt nyomi, mint annak, hogy 120 kilóval nyomsz fekve?

Nyilvánvalóan egyik sem életszerű, mindkettő "mesterséges" erősödés, az izom minél nagyobb terhelése.


De miért lehet jobban használni a fegyences izmot? Miben más az? Az izom elkezd gondolkodni, és rájön, hogy súlyzó van a kezében, ezért gyengébb/sérülékenyebb/lassabb lesz?

2013. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Kedves OrizaTriznyáák,


Szia neked is.


Saját tapasztalatból beszéltem, senki nem kért fel rá, hogy reklámozzam a könyvet. Hallottam róla, megvettem magamnak, elolvastam, megtetszett, elkezdtem. Valaki tanácsot kért a neten, én ajánlottam valamit, ami úgy gondolom segíthet.


Kipróbáltam a súlyzózást régebben, a fegyencedzést most kezdtem el. Érdekes módon, utóbbi közben sosem éreztem, hogy erőltetem magam. Ráadásul ez utóbbi ingyenes is, és természetes. Miért lenne az természetes, hogy egy padon fekszel és kilókat nyomsz ki magad fölé? Miért nem természetes az, ha lenyomod magad a földre, hogy átmássz valami alatt, vagy felhúzod magad, teszem azt, egy ágra, netán leguggolsz, meg ilyenek?


Szerinted dinnyényi izmokkal lehet mit kezdeni? Inkább akadályoznak a természetes mozgásban.


Emellett egy szóval sem mondtam, hogy egy kézzel nyomjon fekvőt. Az szerintem az illetőtől függ, hogy meddig akarja vinni az erősödést. Lehet hogy megáll az egyszerű kétkezes fekvőtámasznál, és tökéletesen elégedett lesz az eredménnyel.


Az edzeni való test nem csak csontokból és ízületekből át, hanem inakból, porcokból és ÍZÜLETEKből. A testvéremnek nagyon súlyos ízületi gyulladása van, nem akarlak untatni a részletekkel, de senkinek nem kívánom, hogy bármilyen hasonló baja legyen.


A fegyencedzés a legkönnyebb dolgoktól kezdi, hogy először a TECHNIKÁT tanítsa meg, és az ízületeknek legyen idő hozzászokni a mozdulatokhoz, a terheléshez, megerősödjenek. Ugyanis az izmok sokkal gyorsabban fejlődnek.


Ha az ember bemegy az edzőterembe, feltételezem, már csak az ott levők miatt is "többet vállal" mint amit kéne, hogy ne pécézzék ki. Ahelyett, hogy a saját testére figyelne.


Én csak segíteni akartam, nem bántás volt a célom. Azért sajnálom, hogy valaki úgy veszi fel a súlyzós edzésről írt kritikámat, mintha a felmenőit sértegettem volna. Nem minden szentírás, amit a média áraszt - erre még magamat is sokszor figyelmeztetnem kell.

2013. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Oriza: te egy gyökér vagy !
2013. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Így helyes a mondatom: "Az edzeni való test nem csak csontokból és izmokból át, hanem inakból, porcokból és ÍZÜLETEKből."
2013. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
de egy buta nagyképű sz*r ez az orize ge*i
2013. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Utánajárok a linkeknek és a fegyenc edzésnek is.
2013. nov. 23. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!