Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Okosóra működése futáshoz,...

Okosóra működése futáshoz, hogy működik?

Figyelt kérdés
GPS 500 BY coros órát néztem ki a Decathlonba. Szeretnék olyan órát ami mutatja a távolságot és a pulzust is futás közben,.futás utáni kiértékelésnél is a végén. Ha futás közben nem viszem magammal a telefont, órán viszont megvan az eredmény akkor futást követően is megtudom jeleníteni a telefonon és részletesebben megnézni, kilóméterekre is lebontva? Az lenne a lényeg hogy órát viszek magammal, de telefont nem és utána kitudjam értékelni telefonon is az alapján, amit az óra elment.

2022. dec. 7. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Azon múlik, hogy az óra el tudja-e tárolni a fitnesz adatokat, amíg nem szinkronizálod össze a telefonnal. Szerintem a legtöbb okosóra ilyen, de a konkrét típust nem ismerem. Pontos távolságot, útvonalat csak olyan okosóra tud rögzíteni telefon nélkül, amiben van beépített GPS.
2022. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan ilyen órám van. Ez valójában egy Coros Pace 1 barométer nélkül, de a Pace 1-nél tovább supportálva, tehát máig kap frissítéseket.


Úgy működik, hogy a Coros appot telepíted a telefonodra, ott valamilyen fiókot is létrehozol (e-maillel, Facebookkal? Már nem emlékszek milyen lehetőségek vannak), majd párosítod az óráddal. Utána az óráddal tudsz telefon nélkül is futni, mikor befejezted, lezártad, és visszatérsz a telefonodhoz, automatikusan szinkronizálódik, így meg tudod nézni a Coros appban. Meg persze tudod onnan exportálni is, vagy automatikusan szinkronizálni más rendszerekkel, pl. én Strava-ba szinkronizálom. Meg van amúgy webes felülete, ahol belépve a fiókoddal szintén meg tudod nézni (a szerverükön is eltárolja).


Annyi még, hogy ez az óra GPS-el sem mér szintemelkedést, és a Coros app sem számol utólag, úgyhogy ha szintemelkedés adatot akarsz utólag, akkor érdemes Strava-ra szinkronizáltatni, vagy más hasonló helyre. Ha kell az ennél pontosabb szintemelkedés mérés, akkor inkább a Coros Pace 2-t ajánlom.

2022. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha edzés közeben figyelni akarod a pulzusodat, akkor ne csuklónmérős órát használj, hanem mellkas pántosat.
2022. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3:

A konkrét órához lehet párosítani Bluetooth vagy Ant+ pulzusmérőt. Nekem a mellkaspántos amúgy nem jött be, merr elvileg a legpontosabb, gyakorlatilag kényes és gyakran megszakad, főleg télen ha az aláöltözeted műszálas. Nekem a bicepszre tehető optikai mérő jött be, olyen pl. a Polar Verity Sense, de nekem a Decathlonos alternatíva van ebből, amivel jó tapasztalataim vannak, a Polar H9 pedig a fiókba került.

2022. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4!


Télen a mellkaspánt egyetlen "hibája", hogy száraz a bőr és úgy nem működik. Felveszem az öltözködés elején és lesz már indulásra elég izzadság alatta.

Nem tudom, hogy mi köze lehet az aláöltözethez, hiszen az alá veszem.

2022. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5:

Nekem akkor is gyakran akadozik, ha már túlzottan megizzadtam.


Az aláöltözetnek az a köze hozzá, hogy a műszálon surlódáskor statikus feszültség jöhet létre, ami zavarja a mérést.

2022. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem csak elvileg pontosabb a mellkaspánt, hanem intervallumba tartni csak azzal tudod magad.
2022. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7:

Ha épp szerencsés napot fogtál ki. De egyébként tesztek alapján nagyon kicsi a különbség a Polar Verity Sense és a H10 között.

2022. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8!


Nem a mért értékek eltérése a probléma, hanem a mérési technolóiágból adódóan a mérés időbeli eltolódása.

2022. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8:

Ami a bicepsz magasságán történő mérés esetében 2-3 másodperc. Ha interval alatt 100-200 métereseket értesz, akkor valóban problémás lehet.


A csuklóssal nem ez a fő gond, hanem hogy a csukló felül az egyik legalkalmatlanabb pont az erek alapján történő optikai mérésre, ezért sokszor megközelítőleg sem jó, amit mér.


De egyébként teljesen mindegy, mert az említett óra, mint már írtam, szinte bármely Bluetooth vagy Ant+ pulzusmérővel kompatibilis. Ennél olcsóbban meg nem kapni olyat, aminek nincs saját optikai mérője, és egyébként tud ennyit.

2022. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!