Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felnőttként mennyire nehéz...

Felnőttként mennyire nehéz megtanulni síelni? Egy hét alatt elsajátítható valami? Van itt olyan, aki felnőttként tanult meg?

Figyelt kérdés

Januárban megyünk a párommal és a tesójáékkal síelni. Ő, a tesója és a tesójának a párja is gyerek koruk óta síelnek évi szinten, családdal, vagy sítáborban. Én meg még sosem síeltem.

Egy hét alatt meg fogok tudni tanulni annyira síelni, hogy velük együtt síeljek a végén, vagy ez lehetetlen?


2022. dec. 12. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

21 évesen tanultam meg velem egykorú sokadmagammal.

Az első nap után elkeseredtem, mert semmiféle sikerélményem nem volt, így második reggel úgy mentem ki, hogy kész, én feladom, nekem ez nem megy, csak sétálgatni fogok.

Aztán mégis erőt vettem magamon, és a második napon már annyira élveztem, hogy 5 nap után szinte sírtunk, hogy haza kell menni. Imádtam.

2022. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy nehezítéskéne kőkemény jégpáncéllal borított dombokon kellett kezdeni a tanulást, és a második napot lila-kék-zöld foltokkal kezdtem.
2022. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*nehezítésként
2022. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyénenként változó, milyen eredményt tud elérni.

Ügyesség, elszántság fizikai állapottól, és nem utolsó sorban a fizikai állapottól is függ, de úgy sejtem, fiatal felnőttre vonatkozik a kérdés.. úgy sokkal könnyebb, mint 50 évesen, elkopott, gyulladt ízületekkel.

2022. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok, ha ez számít
2022. dec. 12. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Tavaly tanultam meg nagyjából,40 évesen. A kék kezdő pályán lejövök bátran,biztosan. Talán kétszer estem el úgy hogy heti két napot voltam minden hétvégén a szezonban. Magamtól tanultam youtube oktatóvideók alapján. Előtte snowboardoztam 10 évig,,meg egy szezont sífutást csináltam a korona idején mert nem mentek a liftek.Korcsolya meg egyéb ilyen sportok mennek.

Légy türelmes és ne add fel,nagyon fontos. Mindenki így kezdte csak a nagyrészük gyerekként. Először nem fogod élvezni,esni,bénáskodni fogsz és a 3 évesek sokkal jobban mennek majd mint te. Leírom én hogyan tanultam. Ha teheted otthon a szőnyegen vedd fel a cipőt meg a lécet,menj jobbra balra,fordulj meg,állj fel. Ha van hó akkor menj ki és próbálgasd. A pályán először csak nagyon kicsi lejtőn a pálya végén próbálkozz,utána a babypályán,mert összetöröd magad. Lépésről lépésre. Nézz előtte sok videót,mindent elmagyaráznak. Csak óvatosan,második harmadik nap már felmehetsz lifttel kék pályán

2022. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!