Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikre kell figyelni személyi...

Mikre kell figyelni személyi edző választáskor?

Figyelt kérdés

Nekem fontos, hogy kedves legyen, de ha még tényleg bírnék edzeni, és hisztizek, akkor motiváljon. És ne lenézően, meg rosszérzést keltően. Mondjuk szerintem ezt sem lehet elsőre megmondani.

Edzés szempontból mire kell figyelni, honnan tudjam, hogy jó-e? Árban kb. mi az also határ, amennyiért vállal órát egy edző?Otthoni edzésre is adna tippeket? Ha a testvéremmel közösen szeretnénk menni egyszerre egy edzőhöz, akkor az dupla ár? Mindkettőnknek fogyás és izomépítés lenne a cél. Ja, és ha a futógépen kell gyorssétálnunk egy fél órát-órát, akkor azt ugye megmondja előre, hogy csináljuk meg, és utána kezdődik a rendes edzés, nem fog csak ott állni pénzért?

Vagy hogy működik ez?

Megköszönöm, ha valaki elmagyarázza!



2022. dec. 13. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Duplaár, nyilvan, de talan ad kedvezmenyt, ha joarc, vagy ha te elobb kezded es joban lesztek.

Arra kell figyelni, hogy vagy egyetemet vegzett ember legyen, vagy valaki, akinek vannak elert versenyeredmenyei, elvileg ez acket jategoria tud normalisan oktatni. A mindenfele okjt vegzettek de hobbisportolok nem az igaziak.

Arra figyeljetek, hogy ne egy piperkoc csavo legyen aki vegig a telojat nyomkodja es ratok se nez, illetve nem szol hogy helyesen tartsatok magatokat - sajnos rengeteg ilyen edzot latok manapsag, en 10 eve edzek, de ugyerzem jobban le tudnek vezetni egy edzest mint 1-2 🙊, csak sajnos a 7 szakmambol 1 sem edzo :)

En utoljara 2014ben voltam szemelyi edzonel, akkor is csak azert, hogy kapjak egy szemelyre szabott 1 hetes edzestervet, hatha profi, de idovel rajottem, hogy en is ossze tudok rakni ugy tobb edzestervet, hogy jo lesz, mert eleget olvastam neten, meg konyvekben, es tok folosleges szemelyiedzore koltenem. Ezt es 1 1 hetes betanitast helyes mozgasra az osszes osszeirt gépen 25ezerert vallalta anno egy eleg nagy név, de baratom csakad baratja, szvl barati aron. Nekem sosem kellett mas motivacio, mint hogy tudjam, hogy akarok kinezni, illetve idonkent barattal, testverrel jartam, de egyedul is megvoltam 3 evig. Ha motivacio kell ahhoz, hogy edz, akkor reg rossz, mert minden motivacio elvesz v meginog egyszer. Motivaljanak a celjaid.


Futogepen, stb aerob (nem javasolt kardio) mozgasok is edzesnek szamitanak, azt is helyesen kell vegezni, ellenben lehet, hogy ott sem fog allni, de igen, valoszinuleg azt is kifizeted :) lehet az edzes elotti bemelegites de edzes utani zsiregetes is.


26/F

2023. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!