Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a lábam és miért...

Miért fáj a lábam és miért nem tudok futni úgy hétvégén, mint hétköznap?

Figyelt kérdés
Kedd-csütörtök-vasárnap szoktam 10 km-t futni. Hétköznap - amikor hozzáteszem, hogy ingázás, korán kelés után este futok mindig tök jól megy és nem sokat kell gyalogolnom közben és 6:40 meg 6:50 perc/km-el futok - viszont hétvégén amikor kipihent vagyok és elvileg tele energiával, akkor alig bírok egy kört is lefutni úgy, hogy ne sétáljak bele. (egy kör 400 m) És ilyenkor hétvégén olyan borzalmas idővel futottam tegnap, hogy 7:41, múlt hét vasárnap meg 7:27. Ez összesen annyi különbséget jelent, hogy hétköznap kb. 68 perc alatt futom le a 10 km-t, hétvégén meg 75 perc alatt. Hétvégén főleg azért kell megállnom és sétálnom sokszor, mert fáj elől a lábam a térdem alatt. Számomra ez logikátlan, mert hétköznap fáradtabb vagyok a munkától, ingázástól, hétvégén pedig kipihent. Mi magyarázza ezt? 2015 óta futok, de azóta 100 kg-ra híztam és 180 cm vagyok, tehát a lábfájást valószínűleg a túlsúly okozza, de csak hétvégén, hétköznap semmi bajom.

2022. dec. 19. 16:05
 1/2 anonim válasza:
Nálam akkor van ez, ha hétvégén futás előtt a hétköznapokhoz képest jóval kevesebbet mozdulok meg. Olyan mintha a napközbeni mozgás lenne a bemelegítés, és amikor hétvégén ez nem volt meg, sehogy nem ment a futás. És akkor már jött az itt fáj, ott fáj is.
2022. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A másik kérdésednél nem tudtam érdemben hozzászólni, csak védtem a lassabb tempót.


Itt az 1-est meg tudom erősíteni!!

Amíg edző nélkül futottam, én is éreztem azt, hogy ha előtte nem mozogtam, akkor hiába is melegítettem be, nehézkesebben ment a futás. Ha előtte is mozgolódtam, sokkal jobban ment.

2022. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!